Tento autonomní elektrický tahač dokáže odvézt až 16 tun dřeva. Jeho design je nepřehlédnutelný

 Auto-Moto 
14. července 2018 12:04 / Lukáš Bauer
  0
Loading...
📷
1 fotografie v galerii
Prototyp elektrického nákladního vozu z dílen švédského startupu Internet
Švédský startup Einride, který se zabývá vývojem autonomních elektrických náklaďáků a tahačů, představil svůj další prototyp. Nákladní vůz s názvem T-log má díky absenci klasické kabiny doslova nepřehlédnutelný design. Prototyp má velmi pokročilé schopnosti při průchodu těžkým terénem a je určen pouze pro vyvážení stromů z těžebních oblastí.

Švédský startup Einride představil během čtvrtka ve Velké Británii na festivalu Goodwood další prototyp svého nákladního elektrického vozu s názvem T/log, který je silnější než nedávno představený T-pod. Robustní vozidlo je navrženo speciálně pro převoz až 16 tun stromů a je schopné zdolat velice těžký terén.

Zajímavé na vozidlech společnosti Einride je to, že jsou zcela autonomní a vlastně ani nemají místo pro lidskou posádku. Úzká kabina je vybavena pouze technologiemi a řídícím systémem. Vozidlo se při průchodu terénem spoléhá na řadu senzorů, kamer a dalších komponent.

Společnost používá software pro autonomní řízení Nvidia úrovně 4, což znamená že v určitých oblastech může být provozováno bez zásahu řidiče. Vozidla mohou být také ovládána na dálku pomocí operačního střediska, které může být vzdáleno i stovky kilometrů. 

Malá kabina umožňuje mít větší kapacitu pro náklad a přepravu stromů. 16kWh baterie T-logu umožňuje necelých 200 kilometrů jízdy. Do prodeje by se měl tento pozoruhodný vůz dostat koncem roku 2020.

Většina odborníků se právem domnívá, že prvním odvětvím, které bude mít autonomní řízení, bude odvětví dopravy. Nedávná studie zjistila, že automatizované nákladní automobily by mohly do roku 2030 ve Spojených státech a v Evropě snížit poptávku po řidičích o 70 %. V důsledku toho by se 4,4 milionu ze 6,4 milionu profesionálních řidičů na obou kontinentech mohlo stát nepotřebnými. Dále čtěte: (Chcete revoluční náklaďák Tesla? Cena rezervace je vysoká).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí