Na světě je první čtyřmístné létající auto

První létající auto bylo oficiálně představeno na veletrhu
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
13. ledna 2020 08:39 / Uber Technologies
  20   7
Na světě je první létající koncepční vozidlo. Jeho výrobce tvrdí, že jednoho dne si jej telefonem zavoláte třeba jako taxi. Čtyřmístné létající auto, nazývané S-A1, má čtyři vrtule a vypadá jako letadlo zkřížené s obrovským dronem.

Elektrické vozidlo vzlétá a přistává svisle, letí rychlostí až 289 kilometrů v hodině a jeho maximální letová hladina je asi 500 metrů nad zemí a může podnikat výlety až do vzdálenosti šedesáti kilometrů.

Létat se možná bude už za pět let

Podle nejnovějších informací se budou prototypy nového létajícího auta testovat minimálně do roku 2023.

Nedávno představený model ale není zdaleka jediný, i když se jako první zúčastnil prestižního veletrhu CES. Před časem spojily síly jedna německá automobilka a výrobce cestovních letadel a na obrázcích ukázaly jeden ze svých prototypů.

Podle jejich studie se trh městské letecké mobility otevře po roce 2025. Studie rovněž ukazuje, že řešení městské letecké mobility zajistí rychlejší a efektivnější přepravu cestujících než současné tradiční prostředky pozemní dopravy, a to za nižších nákladů a s vyšší mírou flexibility. Pokud by to byla pravda, tak od létajících aut nejsme vůbec daleko.

Létající automobil je sice blízkou budoucností, ve skutečnosti se o ně konstruktéři pokoušejí už desítky let. První létající auto představil René Tampier už v roce 1921, ale zůstal pouze u prototypu.

Moulton B. Taylor rovněž chtěl vyrobit letadlo schopné jízdy po běžné silnici. Krátce po  druhé světové válce založil Taylor firmu na vývoj a případnou výrobu létajícího auta. Nazval ji jednoduše Aerocar a jeho stroj si první let vyzkoušel už koncem roku 1949. Dále čtěte: Nová baterie by mohla nabít elektromobil již za deset minut.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Planeta Merkur je nyní v hledáčku amerických vědců i samotné NASA

Dům a zahrada

Využijte letní truhlíky i květináče a vytvořte si krásné podzimní dekorace. Hezké květinové aranžmá...

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Zavřít reklamu