Tato nová technologie může proměnit cokoli na dotykovou obrazovku

TouchPoint je přelomovou technologíí budoucnosti
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Technologie 
07. ledna 2020 07:48 / Ultrasense Systems
  0   0
Doslova celý svět se brzy může stát jednou velkou dotykovou obrazovkou. Díky nové patentované technologii 3D ultrazvuku TouchPoint se může na dotykovou obrazovku porměnit jakýkoli povrch bez ohledu na materiál.

Představte si, že byste mohli jen posunem prstu nahoru či dolů po straně svých AirPodů ovládat hlasitost. Nebo dotykem prstu nastavit na toustovači ideální čas a teplotu pro svůj toast.

Toto je budoucnost, kterou umožní nový druh senzoru pro technologie dotykových obrazovek. Společnost, která senzor vyvíjí, věří, že může výrazně zlepšit způsob, jakým komunikujeme se světem, od kliky dveří automobilu po virtuální tlačítka v telefonu nebo dokonce inteligentní domácí spotřebiče.

To vše umožní malý snímač, který je menší než velikost hrotu kuličkového pera. Ten prakticky v dotykovou obrazovku promění téměř cokoli, včetně povrchů, které nejsou tradičně vhodné pro tuto technologii, jako je kov, sklo, dřevo, plast a keramika.

Senzor s názvem TouchPoint pomocí 3D ultrazvukové technologie detekuje, jak se malé zvukové vlny pohybují daným povrchem. Zvukové vlny určují, zda se prst dotýká dané plochy a navíc rozlišují mezi různými druhy dotyků, což otevírá možnost multifunkčního gestikulování.

Představte si například, že budete mít na zadní straně telefonu panel, který vám pomůže pohybem prstů přiblížit nebo oddálit, případně zaostřit fotografii...

Tato nová technologie bude opravdovou revolucí. Znamená totiž,, že už nebudeme potřebovat mechanické spínače nebo tlačítka, abychom mohli naše telefony zapínat a vypínat nebo měnit teplotu v našich ledničkách. TouchPoint zkrátka otevírá úplně nové možnosti.

Technologický vývoj míří dopředu opravdu rychle. Nejprve přišel posun ve způsobu, jakým komunikujeme s našimi přístroji, když digitální nahradil mechanický. A přechod na virtuální tlačítka a povrchová gesta je už díky TouchPointu opravdu velmi blízko. Použití ultrazvuku v dotykových uživatelských rozhraních je doslova revoluční, protože dosud nebylo takovým způsobem vůbec implementováno. Dále čtěte: Virtuální realita pomáhá seniorům vdechnout nový život starým vzpomínkám.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Existující mimozemské civilizace cestující vesmírem? Speciální projekt se zaměří na hledání důkazů

Dům a zahrada

Návod, jak sušit a skladovat bylinky, aby vám vydržely dlouho čerstvé a neztrácely chuť a aroma

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Zavřít reklamu