Američané dostali do výzbroje novou ničivou zbraň. Je určena k likvidaci lodí na obrovskou vzdálenost

 Vojenství 
29. prosince 2019 08:42 / Lukáš Bauer
  13
📷
5 fotografií v galerii
Nová americká raketa dlouhého doletu může zničit plavidlo vzdálené stovky mil Internet
Americké námořnictvo dostalo do výzbroje zcela novou zbraň v podobě protilodní rakety dlouhého doletu, která ničí nepřátelské lodě spíše lstí, nežli rychlostí. Speciální raketu určenou k likvidaci nepřátelských plavidel na velkou vzdálenost ponesou ověřené stíhací bombardéry Super Hornet.

Americké námořnictvo vydalo zprávu o tom, že do aktivní výzbroje zavedlo novou zbraň určenou k likvidaci nepřátelských plavidel. Zbraní je speciální protilodní raketa dlouhého doletu LRASM (Long term anti-ship missile), která v kombinaci se stíhačkou Super Hornet představuje vážnou hrozbu pro nepřátelské flotily.

Nová raketa, která je vůbec první modernizovanou zbraní svého typu za posledních deset let, je navržena tak, aby dokázala obejít nepřátelskou obranu a útočila pouze na klíčové cíle nepřátelských flotil. Kombinací prověřeného stíhacího bombardéru Boeing F/A-18E/F Super Hornet a nové zbraně LRASM získává americké námořnictvo velice účinný nástroj k eliminaci nepřítele na stovky námořních mil.

Podle vyjádření amerického námořnictva byla nyní nová raketa certifikována pouze na Super Hornet, v budoucnu by však měla získat certifikaci i na další bojové stroje. Stíhací bombardér Super Hornet by mohl nést až dvě střely LRASM, což znamená, že v případě konfliktu by mohla jedna letadlová loď na obrovskou vzdálenost zasáhnout nepřítele až 88 raketami LRASM.

Střela LRASM by podle amerického námořnictva mohla vyřešit problém v podobě nedostatečného potenciálu potopit nepřátelská plavidla v případě konfliktu. Potřeba obnovit vývoj protilodních zbraní vzešla po bojích v Iráku a Afghánistánu a vyústila při zvýšeném napětí USA a Ruska. Nyní má americké námořnictvo opět efektivní nástroj ke včasné eliminaci protivníka. Dále čtěte: Tajemný sklad v Brdech byl jedním ze tří nejutajovanějších míst v tehdejším ČSSR.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet