Dálkové ovládání dosluhuje. Brzy je nahradí automatizace

Bez dálkového ovládání se v obýváku neobejdeme
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Technologie 
19. prosince 2019 09:02 / Depositphotos
  0   0
Na dálkové ovládání máme doma skoro všechno. Především televizi a další domácí přístroje, ale také například garáž, stínící techniku a také klimatizace a další zařízení chytré domácnosti, včetně osvětlení. Budoucnost dálkového ovládání je ale krátká.

Do budoucna lze totiž z hlediska ovládání domácnosti čekat nástup chytrých telefonů a plnohodnotné automatizace. Nyní si sice něco takového neumíme moc představit, ale automatizace brzy nahradí velké množství dálkových ovladačů, které nyní máme doma.

Během několika let lze očekávat standard ovládání domácnosti pomocí smart telefonu. V budoucnu bude jediným ovladačem právě chytrý telefon. V poslední době čím dál více sílí poptávka po řízení svítidel přes telefon, a to především u mladších generací. Integrace takových systémů není problém už dnes, výrobci ale raději zákazníkům připomínají, aby se nestali otroky těchto systémů. Přesto v blízké budoucnosti dálkové ovladače vymizí u všech zařízení a nahradí je intuitivní a jednoduché aplikace v telefonech. 

Bez telefonu nic nepůjde

Někteří se na dobu plnou automatizace těší, jiní se děsí toho, jak moc budou mobilní telefony ovládat naše životy. A v horším případě fakticky sbírat data o naší domácnosti i o našem chování. Telefony, přes které budeme naše domácnosti ovládat, budou disponovat potřebnými aplikacemi, jejichž výrobci a provozovatelé budou moct sbírat data podle potřeby. Podobně, jako je nyní o svých uživatelích sbírají například sociální sítě.

Šmírovat bude i lednička

Už dnes firmy vyrábějí tzv. moderní lednice, díky kterým můžeme nakupovat potraviny, přehrávat hudbu, sledovat předpověď počasí nebo si dokonce plánovat pracovní i soukromé schůzky. Do ledničky se můžeme samozřejmě podívat bez otevírání dveří prostřednictvím chytrého telefonu. Některé lednice mají hlasové ovládání a jsou schopné sestavit i recept na večeři z dostupných potravin. Taková lednice je prakticky schopná o nás sbírat veškerá data. A to určitě není dobře. Dále čtěte: Čína již brzy spustí plošné sledování všech občanů. Kdo přijde o sociální body, nebude moci téměř nic.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Speciální gravitační detektor zachytil extrémně vzácné kosmické signály. Mohou pocházet z počátků...

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu