Od nového roku přestane aplikace WhatsApp na řadě zařízeních fungovat

 PC a Mobily 
17. prosince 2019 18:26 / Blanka Štiková
  0
📷
5 fotografií v galerii
V ČR je WhatsApp druhou nejoblíbenější chatovací aplikací Pixabay
Nikomu jistě není nutné představovat populární a hojně využívanou aplikaci WhatsApp, která slouží pro rychlou a bezpečnou komunikaci mezi uživateli po celém světě.

Od nového roku však aplikace přestane na řadě zařízeních fungovat, neboť aplikace přestane některé verze operačních systémů podporovat. Patříte k uživatelům, kteří pocítí změnu?

O aplikaci WhatsApp

WhatsApp Messenger je aplikace, která mezi uživateli smartphonů přes internet umožňuje vzájemné zasílání zpráv a multimediálních souborů, jako jsou obrázky, videosoubory, audiosoubory a polohu na mapě. Aplikace WhatsApp nabízí rychlé, jednoduché a bezpečné posílání zpráv a volání, jde o bezplatnou komunikaci s lidmi ze všech zemí světa. Aplikace však funguje pouze na jednom zařízení s jedním telefonním číslem.

Společnost WhatsApp Inc. byla založena Brianem Actonem a Janem Koumem v roce 2009, v říjnu 2014 byla společnost odkoupena Facebookem a poté se spoluzakladatel společnosti Jan Koum stal členem představenstva Facebooku. Už v roce 2014 aplikaci používalo skoro 500 milionů lidí po celém světě, na začátku ledna 2015 to bylo již 700 milionů uživatelů a v roce 2016 už užívalo aplikaci přes miliardu uživatelů. Podle agentury AMI Digital je v ČR WhatsApp druhou nejoblíbenější chatovací aplikací.

Komu nebude aplikace fungovat

Vývojáři aplikace oznámili ukončení podpory pro některé verze operačních systémů na mobilních telefonech. Změny uživatelé pocítí již od začátku příštího roku. Aplikace přestane od 31. prosince fungovat na zařízeních s operačním systémem Windows Phone, po novém roce pak nepůjde ani na iPhonech se systémem iOS 7 a starších verzích. U Androidu vám aplikace nepůjde, pokud nebudete mít novější verzi než 2.3.7.

Pokud na svém telefonu ještě máte některou z uvedených verzí operačních systémů a chcete WhatsApp nadále používat, budete muset váš operační systém aktualizovat na novější verzi.

Jak zajistit, že vám aplikace půjde

Pro bezproblémové používání WhatsAppu doporučují vývojáři některé z těchto systémů: Android verze 4.0.3 či novější verzi, iPhone s iOS verze 8 či vyšší verzi, Windows Phone verze 8.1 či novější nebo vybrané telefony s operačním systémem KaiOS verze 2.5.1. či vyšší verze.

WhatsApp pouze neukončuje podporu platforem, ale také přidává nová zařízení, aplikace již například funguje také na telefonu Nokia 8110 4G. Dále čtěte: Nabíjíte váš mobil na 100 % nebo necháváte úplně vybít? Možná děláte velkou chybu.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Nejlepší ekologické triky v kuchyni zvládaly naše babičky, dnes je používají i mladí kuchaři. Udělejte...

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum