Srážky se zvěří jsou stále častější. Víte, co v takovém případě dělat?

Divoká zvěř je pro řidiče nebezpečná
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
29. listopadu 2019 08:13 / Depositphotos
  0   0
Srážek s divokou zvěří bohužel v posledních letech neustále přibývá. Mnohdy se jedná o opravdu závažné nehody, kterým řidiči nedokážou zabránit. A nepomáhají ani modré světelné odrazníky kolem silnic.

S nadcházející zimou se možnost srážky s divokou zvěří zvyšuje na maximum. A fakt, že srážek se zvěří je stále víc, potvrzují i policisté. Srážka s divokou zvěří totiž spadá do kategorie dopravních nehod, a tak policisté u takové události nesmí rozhodně chybět.

Určitě zavolejte policii

Pokud se tedy na silnici střetnete s divokým zvířetem, dbejte na to, abyste místo nehody řádně označili. Na silnici postavte výstražný trojúhelník, oblečte si reflexní vestu, která patří do povinné výbavy každého auta a v každém případě zavolejte policii.

 

Policistů se nemusíte rozhodně bát. Při srážce auta s divokou zvěří totiž nejste viníkem nehody, a tudíž nepřijdete o body, ani nebudete platit pokutu. Naopak. Policie vám v takovém případě jen pomůže. Na místě sepíše protokol o nehodě, který následně budete potřebovat pro svou pojišťovnu.

Srážku se zvěří proto u svojí pojišťovny nahlaste ihned poté, co na místě od policie obdržíte protokol o nehodě. Pokud ovšem není vaše vozidlo pojištěno na poškození divokou zvěří, budete si muset opravu svého auta zaplatit ze svého. Dále čtěte: Nejkrásnější malé auto zná svoji cenu. Jaká bude pro český trh?

Mirka Malá | inStory.cz
Témata: zvěř, nehoda, auto, policie
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Díky seismickým datům konečně známe vnitřní strukturu Marsu

Dům a zahrada

Účinnou zbraň proti mšicím si vyrobíte snadno z rajčatových listů

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Zavřít reklamu