Srážky se zvěří jsou stále častější. Víte, co v takovém případě dělat?

 Auto-Moto 
29. listopadu 2019 08:13 / Mirka Malá
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Divoká zvěř je pro řidiče nebezpečná Depositphotos
Srážek s divokou zvěří bohužel v posledních letech neustále přibývá. Mnohdy se jedná o opravdu závažné nehody, kterým řidiči nedokážou zabránit. A nepomáhají ani modré světelné odrazníky kolem silnic.

S nadcházející zimou se možnost srážky s divokou zvěří zvyšuje na maximum. A fakt, že srážek se zvěří je stále víc, potvrzují i policisté. Srážka s divokou zvěří totiž spadá do kategorie dopravních nehod, a tak policisté u takové události nesmí rozhodně chybět.

Určitě zavolejte policii

Pokud se tedy na silnici střetnete s divokým zvířetem, dbejte na to, abyste místo nehody řádně označili. Na silnici postavte výstražný trojúhelník, oblečte si reflexní vestu, která patří do povinné výbavy každého auta a v každém případě zavolejte policii.

 

Policistů se nemusíte rozhodně bát. Při srážce auta s divokou zvěří totiž nejste viníkem nehody, a tudíž nepřijdete o body, ani nebudete platit pokutu. Naopak. Policie vám v takovém případě jen pomůže. Na místě sepíše protokol o nehodě, který následně budete potřebovat pro svou pojišťovnu.

Srážku se zvěří proto u svojí pojišťovny nahlaste ihned poté, co na místě od policie obdržíte protokol o nehodě. Pokud ovšem není vaše vozidlo pojištěno na poškození divokou zvěří, budete si muset opravu svého auta zaplatit ze svého. Dále čtěte: Nejkrásnější malé auto zná svoji cenu. Jaká bude pro český trh?

Témata: zvěř, nehoda, auto, policie
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu