SpaceX testovala nové motory kosmické lodi pro přepravu lidí Crew Dragon

SpaceX otestovala nový motor kosmické lodi Crew Dragon
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Letectví 
18. listopadu 2019 10:05 / Internet
  10   2
Americká vesmírná společnost SpaceX dokončila další ze série testů nových motorů kosmické lodi pro přepravu lidí Crew Dragon. O dokončení stejného testu se společnost pokoušela už v dubnu, skončil však havárií a kapsle byla ztracena. Nyní SpaceX test opakovala s upravenými motory a vše bylo v pořádku.

SpaceX zopakovala dubnový test, během kterého došlo k havárii a vesmírná loď Crew Dragon byla zničena. Nyní společnost statický zážehový test nových upravených únikových motorů dokončila úspěšně a bez jakékoliv závady.

Podobné testy prováděl také Boeing na své lodi Starliner. Obě společnosti totiž podepsaly s NASA kontrakt na přepravu lidí do Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Kapsli pro lidskou posádku od společnosti SpaceX nyní čeká odzkoušení únikového systému během letu.

O úspěšném spuštění únikových motorů informoval SpaceX na Twitteru. Tyto motory jsou velice důležité v případě, že dojde k nehodě a astronauté už nemohou opustit loď skrze rampu. Pokud další test dopadne úspěšně, bude následovat příprava na lety k ISS.

Podle původního plánu měla společnost SpaceX provést let s kosmickou lodí dříve než Beoing, ale kvůli dubnové nehodě dosáhla několikaměsíčního zpoždění. Po zdolání všech testů se do lodí Crew Dragon a CST-100 Starliner budou moci posadit první astronauti.

Lety s posádkou se přitom původně měly uskutečnit ještě v roce 2019. Nová data letů ještě nejsou známa, ale uskuteční se zřejmě v první polovině roku 2020. Dále čtěte: (Loď, která neprodukuje žádné emise, obeplula třikrát Zemi).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Dům a zahrada

Už nemusíte váhat, zda je nádobí vhodné do mikrovlnné trouby. Udělejte si rychlý test

Cestování

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Zavřít reklamu