Počkejte do dubna a vyberte si nejlepší mobilní tarif. Změna zákona dá zákazníkům větší práva

Od dubna vstoupí v platnost novela příslušného zákona
📷
Další 3 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
16. listopadu 2019 14:26 / Pixabay
  0   0
Zákazníci mobilních operátorů to v Česku nikdy neměli jednoduché. Od dubna se ale ledacos změní k lepšímu. Máme podrobnější informace.

Získat rozumný tarif za rozumné peníze je snem mnohých uživatelů mobilních telefonů. Zvlášť v poslední době v souvislosti s novými nabídkami, které obsahují podstatně štědřejší porci mobilních dat, vzrostl zájem o využití služeb jiného operátora. Zatím tomu ale brání pokuty a poplatky.

Současná situace

Současná situace je sice u každého hráče na trhu poněkud jiná, ale obecně platilo, že operátoři si své zákazníky zavazovali smlouvou. Kdo podepsal smlouvu, měl naději na výhodnější tarif. Jestliže ale objevíte u konkurenčního operátora výhodnější nabídku, nemáte možnost jednoduše přejít. Ve smlouvě je totiž jednak pokuta, a také povinnost doplatit jednu pětinu toho, co ještě v rámci smlouvy zbývá. A to může být docela slušný balík. V současnosti někteří operátoři od smlouvy upouštějí, ale zatím ne všichni.

V dubnu změna

Od dubna ale vstoupí v platnost novela příslušného zákona, a tak po třech měsících trvání smlouvy budete moci přejít k jinému operátorovi bez pokuty a doplatku. Tím se současně otevírá i šance na další konkurenční boj, a tedy zajímavé nabídky, včetně možného snížení cen za datově neomezené připojení k internetu prostřednictvím mobilního operátora.

Potřebujeme neomezená data?

Otázkou pro mnohé zůstává, zda potřebujeme neomezená data, když se přece tak často pohybujeme v dosahu různých wifi sítí, a mnozí z datového balíčku, který v současnosti máme, ukousneme jen část. Možnou odpovědí je ovšem tlak softwarových společností na využívání cloudových služeb. Brzy se tedy propracujeme do situace, kdy bez mobilního připojení nebudeme moci plnohodnotně v terénu pracovat. Více o tom najdete v článku zde. Současně je aktuální trend dobrým předpolím pro nástup skutečně rychlých mobilních sítí páté generace.

Petr Vlach | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

I bez nových projektů na fosilní paliva se bude Země stále oteplovat o 1,5 stupně Celsia ročně

Dům a zahrada

Nenechte svilušky vysát život z vašich rostlin. Vyzkoušejte několik šetrných fíglů, které na ně...

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Zavřít reklamu