Počkejte do dubna a vyberte si nejlepší mobilní tarif. Změna zákona dá zákazníkům větší práva

 PC a Mobily 
16. listopadu 2019 14:26 / Petr Vlach
  0
📷
4 fotografie v galerii
Od dubna vstoupí v platnost novela příslušného zákona Pixabay
Zákazníci mobilních operátorů to v Česku nikdy neměli jednoduché. Od dubna se ale ledacos změní k lepšímu. Máme podrobnější informace.

Získat rozumný tarif za rozumné peníze je snem mnohých uživatelů mobilních telefonů. Zvlášť v poslední době v souvislosti s novými nabídkami, které obsahují podstatně štědřejší porci mobilních dat, vzrostl zájem o využití služeb jiného operátora. Zatím tomu ale brání pokuty a poplatky.

Současná situace

Současná situace je sice u každého hráče na trhu poněkud jiná, ale obecně platilo, že operátoři si své zákazníky zavazovali smlouvou. Kdo podepsal smlouvu, měl naději na výhodnější tarif. Jestliže ale objevíte u konkurenčního operátora výhodnější nabídku, nemáte možnost jednoduše přejít. Ve smlouvě je totiž jednak pokuta, a také povinnost doplatit jednu pětinu toho, co ještě v rámci smlouvy zbývá. A to může být docela slušný balík. V současnosti někteří operátoři od smlouvy upouštějí, ale zatím ne všichni.

V dubnu změna

Od dubna ale vstoupí v platnost novela příslušného zákona, a tak po třech měsících trvání smlouvy budete moci přejít k jinému operátorovi bez pokuty a doplatku. Tím se současně otevírá i šance na další konkurenční boj, a tedy zajímavé nabídky, včetně možného snížení cen za datově neomezené připojení k internetu prostřednictvím mobilního operátora.

Potřebujeme neomezená data?

Otázkou pro mnohé zůstává, zda potřebujeme neomezená data, když se přece tak často pohybujeme v dosahu různých wifi sítí, a mnozí z datového balíčku, který v současnosti máme, ukousneme jen část. Možnou odpovědí je ovšem tlak softwarových společností na využívání cloudových služeb. Brzy se tedy propracujeme do situace, kdy bez mobilního připojení nebudeme moci plnohodnotně v terénu pracovat. Více o tom najdete v článku zde. Současně je aktuální trend dobrým předpolím pro nástup skutečně rychlých mobilních sítí páté generace.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Kostka se vrací na televizní obrazovku

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte