Jak nastavit mobil, aby vás nerušil a zároveň jste nepropásli něco urgentního

 PC a Mobily 
02. listopadu 2019 09:26 / Petr Vlach
  0
📷
5 fotografií v galerii
Existují chvíle, kdy by měl být váš mobil v klidu Depositphotos
Většina populace sice používá chytré telefony, ale často jsme svědky toho, že i na kulturních akcích někomu zazvoní telefon. Tím hůř, pokud telefon ruší nás samotné i při odpočinku. Poradíme, jak na to.

Moderní telefony jsou vybaveny spoustou funkcí a jejich hlavním posláním je udržovat komunikaci. O příchozích zprávách nás informují oznámení. A tady někde vzniká problém, kdy nás příchozí informace mohou zahltit a my se tomu neumíme bránit.

Ztište zvuky

Nejjednodušší možnost, kterou by měl udělat každý, kdo se octne někde, kde by měl být klid, je stáhnout zvuk příchozích hovorů a notifikací. Obyčejně stačí stisknout tlačítko na snížení hlasitosti a mobil na sebe nebude upozorňovat zvukem, ale jen vibracemi. Jestliže máte chytré hodinky, nebudete ale o notifikace ochuzeni. Budou se vám stále objevovat na displeji hodinek a vy budete mít přehled o tom, co se děje.

Režim nerušit

Existuje ale jiná možnost, která se jmenuje režim nerušit. Protože je na každém telefonu řešeno jinak jeho aktivování, doporučujeme těm, kteří nevědí, si funkci vyhledat v nastavení pomocí vyhledávače. Režim nerušit vedle zvuků ztlumí i vibrace, ale ponechá v provozu budíky. Díky tomu můžete v klidu spát, nikdo vás nebude rušit, ale budík vás ve správnou chvíli probudí.

Další příjemnou možností je nastavit, kdo se vám i v tomto režimu dovolá. Můžete si vybrat konkrétní kontakt či okruh kontaktů. Můžete také zvolit možnost, že se vám dovolá opakovaně volající číslo, protože je možné, že takový hovor bude urgentní. Můžete také režim nerušit už dopředu naplánovat. Buď na určité hodiny, ale také jen na určité dny. Stojí za to si projít všechna nastavení a vybrat si, co by se hodilo právě vám.

Docela jinou otázkou může být nabíjení mobilu, které provádíme obvykle v noci. Čtěte také, jak vybrat správnou nabíječku z hlediska rychlosti nabíjení, ale pro kvalitní odpočinek je také třeba, aby nabíječka nevyluzovala různé pazvuky, které během dne nevadí, ale v noci jsou velmi slyšet.

Režim letadlo

Jestliže chcete mít naprostou jistotu, že jste znemožnili veškerou komunikaci a mobil se vám hodí maximálně na fotografování či natáčení, zvolte klidně režim letadlo. Vypne přístup k mobilním sítím, wifi i Bluetooth. Nemůžete mít větší jistotu, že vás nic nevyruší. Pozor ale, někdy se stane, že v tomto režimu mobil zapomenete déle, než byste chtěli.

Komfortní čtení

Režim komfortního čtení či eliminace modrého světla vychází ze zkušenosti a poznání odborníků. Bílé světlo s modrou složkou k nám přichází přes den a udržuje nás ve stavu bdělosti. Abychom mohli kvalitně spát, neměli bychom těsně před spaním sledovat žádné obrazovky. Mobily nám mohou pomoci – přepnutím do tohoto režimu se i naše tělo více naladí na spaní. Displej pocitově zežloutne, barvy nebudou věrné, ale našemu tělu tento režim velmi prospívá.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít