Google zahájil útok proti kryptoměnám. Důvod svého rozhodnutí zatím neuvedl

Internetový gigant se rozhodl zakázat reklamu pro digitální měny
 PC a Mobily 
15. března 2018 09:06 / Shutterstock
  0   1
Společnost Google se rozhodla zásadním způsobem omezit reklamu digitálních měn. Toto omezení se podle společnosti týká jakékoliv propagace činností spojených s kryptoměnami, jako je počáteční akvizice, činnost směnáren, peněženek a také poradenství v rámci obchodu s digitální měnou.

Přesný důvod svého rozhodnutí společnost zatím neuvedla. Internetový gigant Google oznámil, že v červnu ukončí možnost propagovat jakékoliv činnosti spojené s obchodem digitálních měn na svých reklamních platformách. Tímto krokem následuje společnost Facebook, která podobná opatření přijala v lednu.

Důvodem rozhodnutí Facebooku byl fakt, že mnoho společností spekulujících s digitálními měnami nejednalo v dobré víře a množily se stížnosti uživatelů. Google sice zatím oficiální důvod neuvedl, dá se ale předpokládat, že bude mít podobný charakter.

Rozhodnutí společnosti Google bude mít vliv nejen na reklamy zobrazované ve výsledcích vyhledávání, ale také v rámci služby YouTube, stejně jako na reklamy zobrazující se na webových stránkách třetích stran prostřednictvím reklamních platforem.

Již před časem se objevily informace o tom, že společnosti zabývající se obchodem s digitálními měnami zaznamenaly výrazný pokles ve výkonu jejich online kampaní v reklamním systému AdWords. Google však na adresu těchto stížností uvedl, že v kampaních neprovedl žádné omezení.

Internetový gigant zároveň uvedl, že zpřísní pravidla pro reklamy týkající se jiných finančních produktů, jako jsou online sázky a další pro uživatele rizikové produkty a služby. Rozhodnutí společnosti Google následovalo varování o krypto-měnách, které v úterý vydala generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu. “Praní špinavých peněz a financování terorismu je pouze jedním z rozměrů této digitální hrozby,“ napsala Christine Lagardeová.

Kryptoměny zažívají v posledních letech obrovský boom. Podle některých odborníků se však jedná o vysoce spekulativní komoditu, která je v mnoha ohledech riziková. Díky naprosté anonymitě transakcí je také nemožné získat své prostředky zpět v případě jakéhokoliv podvodu. Takové události přitom nejsou žádnou výjimkou. Počátkem roku vykradli hackeři například největší směnárnu kryptoměn (čtěte Hackeři ukradli více než 400 milionů dolarů z největší japonské směnárny kryptoměn).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Lidé si podle vědců mohou šestý smysl vypěstovat

Dům a zahrada

Vychytávky do domácnosti. Jak vyleštit nerezový dřez nebo nablýskat záchod

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu