Unikátní české tramvaje budou působit na Středním východě. Výpadek proudu je nezastaví

 Technologie 
11. března 2018 09:47 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Škoda Transportation dodává do Turecka unikátní bateriové tramvaje Škoda Transportation
Škoda Transportation dodává do Turecka unikátní bateriové tramvaje, které mohou jezdit na dlouhých městských úsecích bez trakčního vedení. Nyní budou vozy testovány v pilotním provozu a v případě úspěchu budou následovat další.

Nové vozy unikátní bateriové tramvaje značky Škoda budou v rámci zkušebního provozu působit v rámci zkušebního provozu na tratích tureckého města Eskişehir, ale souběžně také v Bratislavě. Společnost chce využít faktu, že obě města mají úzkorozchodné tratě. Ve zkušebním provozu v Eskişehiru najedou zhruba 2 - 3 tisíce kilometrů.

Díky tomu, že vozidla ze Škodovky jsou vybavena výkonnými trakčními bateriemi, je bude moci dopravce v Eskişehiru provozovat na více než kilometrovém úseku bez trolejového vedení, který město plánuje vybudovat. Bateriový pohon tramvají se obecně využívá hlavně v případě, kdy tramvaj má zajíždět do oblastí, kde není nainstalována trolej, například z estetických důvodů v historických centrech měst.

Pohon na trakční baterie může ale také posloužit v případě poruchy vrchního elektrického vedení. Taková událost totiž běžnou kolejovou dopravu ve městě naprosto ochromí a v husté dopravě může způsobit závažný dopravní kolaps.

Více než třicet metrů dlouhé plně klimatizované vozidlo nabídne prostor až pro 276 cestujících. Tramvaje mají jednosměrné provedení a jsou uzpůsobeny pro rozchod 1 000 mm. Nízkopodlažní vozidla mají elegantní design, který zapadá do koloritu tureckého města.

Škoda Transportation je předním výrobcem dopravních prostředků městské hromadné dopravy s touto unikátní technologií. Ekologicky čisté trolejbusy na baterie jezdí také například v Brně (čtěte: Brno dostane nové trolejbusy, které umí jezdit i bez trolejí).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet