Americké tajné služby varují. Čína a Rusko vyvíjejí ničivé kosmické zbraně

Světové velmoci si brousí zuby na vesmírný prostor
 Vojenství 
26. února 2018 09:01 / Internet
  4   0
Podle zpráv amerických zpravodajských služeb by Čína a Rusko mohly mít velmi brzo k dispozici ničivé vesmírné zbraně. Američané se domnívají, že by mohly být použity proti jejich vládním technologiím ve vesmíru.

Americká zpravodajská služba informovala o tom, že dvojice členů Rady bezpečnosti OSN vyvíjí zbraně proti satelitům jako prostředek ke snižování vojenské efektivity Spojených států a jejich spojenců.

Agenti tajných služeb v obsáhlé zprávě uvedli, že během několika příštích let bude Moskva a Peking disponovat zbraňovými systémy, které budou moci eliminovat a ovlivňovat technologie ve vesmíru, stejně jako budou moci být použity během případného konfliktu mimo planetu Zemi.

„Předpokládáme, že pokud by budoucí konflikt zahrnoval také Čínu nebo Rusko, tak by pro nepřítele nebyl problémem si zdůvodnit sestřelení amerických a spojeneckých satelitů,“ uvádí se ve zprávě amerických tajných služeb.

Mezi arzenálem, kterým se údajně Čína s Ruskem chce vyzbrojit, mají být protisatelitní balistické rakety nebo technologie, které mají omezit komunikaci nebo funkcionalitu cizích zařízení ve vesmíru. Eliminace vesmírných satelitů je také velice účinným prostředkem jak ochromit USA i další země během pozemních konfliktů.

Znepokojení cítí Američané také z ruských a čínských experimentálních družic, které na orbitu údajně provádí řadu velice sofistikovaných činností s cílem zlepšit zkušenosti s případnými útoky ve vesmíru. Čína mimo jiné také výrazně pokročila s hypersonickými balistickými střelami (Čína testuje novou hypersonickou zbraň, která umí zmást i protiraketovou obranu).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Díky změně klimatu přijdeme o dobrou kávu

Dům a zahrada

Stěna za linkou je důležitou součástí kuchyně. Stěžejní je volba materiálu

Cestování

Inspirace na víkend. Zatoulejte se na jedno z nejzajímavějších míst v České republice

Zavřít reklamu