Soud v Belgii nařídil Facebooku, aby přestal ilegálně sbírat některé údaje svých uživatelů

 PC a Mobily 
19. února 2018 19:24 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Facebook podle belgického soudu nelegálně sbírá data o uživatelích Pixabay
Soud v Bruselu nařídil společnosti Facebook, aby s okamžitou platností přestala nezkákonným způsobem shromažďovat některá data o belgických občanech, kteří sociální síť využívají. V případě ignorace nařízení hrozí velkými pokutami.

Soudní nařízení z minulého týdne, které padlo v Bruselu, zakazuje internetovému gigantu Facebook nelegálně sbírat citlivá data jeho belgických uživatelů. Potvrdil tak již dřívější verdikt Belgického úřadu pro ochranu osobních údajů. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní média.

Belgický soud dal Facebooku ultimátum, aby v tomto směru zřídil nápravu, a to s okamžitou platností. Za každý den, který Facebook toto nařízení nebude respektovat, mu bude hrozit výrazný finanční postih.

Soud podle listu De Standaard dospěl k názoru, že Facebook své uživatele dostatečně neinformuje o tom, že shromažďuje některá data, stejně jako chybí informace o tom, jakým způsobem s nimi nakládá nebo jak dlouho je uchovává.

Rozhodnutí belgického soudu Facebooku také nařizuje, že musí s okamžitou platností zastavit uchovávání dat o uživatelích, kteří jsou občany Belgického království, a zbavit se všech dat, která o nich za léta provozu nasbíral. V opačném případě se společnost vystavuje riziku finanční pokuty, která může dosahovat částky 250 tisíc eur za každý den.

Zakladatel společnosti Facebook Mark Zuckerberg nedávno oznámil, že největší sociální síť na světě projde výraznými změnami. Podle Zuckerberga už neplní svůj základní účel, kterým je spojování lidí, a chce v tomto směru zjednat nápravu (čtěte: Facebook přichází s velkými změnami. Co na uživatele čeká?).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008