Soud v Belgii nařídil Facebooku, aby přestal ilegálně sbírat některé údaje svých uživatelů

Facebook podle belgického soudu nelegálně sbírá data o uživatelích
 PC a Mobily 
19. února 2018 19:24 / Pixabay
  0   0
Soud v Bruselu nařídil společnosti Facebook, aby s okamžitou platností přestala nezkákonným způsobem shromažďovat některá data o belgických občanech, kteří sociální síť využívají. V případě ignorace nařízení hrozí velkými pokutami.

Soudní nařízení z minulého týdne, které padlo v Bruselu, zakazuje internetovému gigantu Facebook nelegálně sbírat citlivá data jeho belgických uživatelů. Potvrdil tak již dřívější verdikt Belgického úřadu pro ochranu osobních údajů. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní média.

Belgický soud dal Facebooku ultimátum, aby v tomto směru zřídil nápravu, a to s okamžitou platností. Za každý den, který Facebook toto nařízení nebude respektovat, mu bude hrozit výrazný finanční postih.

Soud podle listu De Standaard dospěl k názoru, že Facebook své uživatele dostatečně neinformuje o tom, že shromažďuje některá data, stejně jako chybí informace o tom, jakým způsobem s nimi nakládá nebo jak dlouho je uchovává.

Rozhodnutí belgického soudu Facebooku také nařizuje, že musí s okamžitou platností zastavit uchovávání dat o uživatelích, kteří jsou občany Belgického království, a zbavit se všech dat, která o nich za léta provozu nasbíral. V opačném případě se společnost vystavuje riziku finanční pokuty, která může dosahovat částky 250 tisíc eur za každý den.

Zakladatel společnosti Facebook Mark Zuckerberg nedávno oznámil, že největší sociální síť na světě projde výraznými změnami. Podle Zuckerberga už neplní svůj základní účel, kterým je spojování lidí, a chce v tomto směru zjednat nápravu (čtěte: Facebook přichází s velkými změnami. Co na uživatele čeká?).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Dům a zahrada

Už nemusíte váhat, zda je nádobí vhodné do mikrovlnné trouby. Udělejte si rychlý test

Cestování

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Zavřít reklamu