Harley-Davidson začne vyrábět svou první elektrickou motorku

 Auto-Moto 
06. února 2018 14:54 / Lukáš Bauer
  0
📷
4 fotografie v galerii
Nový elektrický motocykl má přilákat mladší zákazníky Harley Davidson
Legendární americký výrobce motocyků se potýká delší dobu s poklesy prodejů svých strojů. Nepříznivý trend se chce Harley-Davidson pokusit částečně zvrátit uvedením svého prvního produkčního elektrického stroje a oslovit tak mladší generaci.

Harley-Davidson se rozhodl vyrábět svůj vůbec první elektrický motocykl, který bude určen pro mladší nadšence. Nový stroj ještě nemá své jméno, ale podle dostupných informací by měl být uveden na trh během následujících 18 měsíců.

Slavný výrobce motorek z Milwaukee okusil technologii elektrických motocyklů již v minulosti, když cestoval po USA se svým prvním elektrickým konceptem LiveWire. Tento motocykl několikrát testovali zkušební jezdci spolu s novináři.

Harley bude samozřejmě i nadále vyrábět populární stroje Softail a Touring, které jsou nepostradatelné zejména pro starší generaci milovníků klasických strojů. Nová elektrická řada motorek má ale přilákat mladší lidi a pokračovat tak v úspěchu Tesly v oblasti elektrických osobních automobilů.

Výkon nového stroje by neměl být problém, jak již předvedl prototyp LiveWire, který bez problémů dosáhl rychlosti 140 km/h a z nuly na stovku zrychlil za méně než 4 vteřiny. Jako jeho zásadní nedostatek se ukázala velmi omezená vzdálenost, kterou mohl motocykl na jedno nabití ujet. Ta se totiž pohybovala na hranici pouhých 75 kilometrů.

Technologie baterií a motorů od zavedení LiveWire dramaticky pokročila, a proto je pravděpodobné, že se slabinu prvního elektrického konceptu inženýrům podaří vyřešit. Motocykly s dojezdem okolo dvou set kilometrů již dnes nejsou žádnou výjimkou. Jeden ukrajinský výrobce dokonce nedávno představil stroj, který dokáže na jedno nabití baterie ujet až čtyři sta kilometrů (čtěte: Elektrická motorka s obrovským dojezdem. Podívejte se na Delfast).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít