Hackeři ukradli více než 400 milionů dolarů z největší japonské směnárny kryptoměn

Bylo ukradeno více než 500 milionů mincí NEM
 PC a Mobily 
29. ledna 2018 12:37 / Shutterstock
  0   0
Jedna z největších japonských směnáren kryptoměn, která působí po celé Asii, oznámila, že ji hackeři ukradli přes 400 milionů dolarů. Předmětem rozsáhlé krádeže bylo přibližně půl milionu mincí kryptoměny NEM.

Největší japonská směnárna digitálních měn Coincheck během minulého týdne uvedla, že byla okradena o 400 milionů dolarů během hackerského útoku. Ze systému bylo odcizeno přibližně 500 milionů mincí kryptoměny NEM v podobě unikátních digitálních klíčů, takzvaných tokenů.

Společnost v souvislosti s únikem musela pozastavit většinu obchodů a výběrů této kryptoměny a snaží se vysledovat, kde ukradené prostředky skončily. Na svém Twitteru společnost uvedla, že v současné době zvažuje odškodnění těch, kteří díky krádeži přišli o peníze.

NEM je digitální měna podobně jako Bitcoin, Ethereum nebo Litecoin. V současnosti představuje osmou největší kryptoměnu na světě v rámci finančního objemu. Každá kryptoměna je technicky a koncepčně trochu odlišná, přičemž NEM je podle odborníků spíše distribuovaná účetní platforma zaměřená na platby a další finanční operace.

Coincheck zatím nemá tušení, jak k odcizení kryptoměny došlo, ale zdá se, že rozsahem se rovná krádeži jedné z prvních bitcoinových směnáren Mt Gox. Tuto společnost připravili v roce 2014 hackeři také o částku 400 milionů dolarů, což později vedlo k jejímu finančnímu kolapsu a krachu.

Digitální věk přinesl nový typ kriminality v podobě internetových podvodů a hackerských útoků. Nebezpečí může číhat doslova v každém nezabezpečeném počítači nebo slabině systému. Nedávno například vydali britští experti varovnou zprávu týkající se možného zneužití jaderných zbraní, které byly vyrobeny v minulém století a nejsou na tyto hrozby dostatečně připraveny (čtěte: Mohou být jaderné zbraně spuštěny hackerským útokem? Odborníci tvrdí, že ano).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Speciální gravitační detektor zachytil extrémně vzácné kosmické signály. Mohou pocházet z počátků...

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu