Video: Pobřežní stráž poprvé provedla záchranu tonoucího člověka za pomoci hlídkového dronu

Dron je vybaven speciálním zařízením, které může shodit na hladinu moře
Loading...
 Technologie 
20. ledna 2018 15:05 / Internet
  0   0
Existuje spousta možností, jak využít široké spektrum dronů. Pobřežní stráž Nového Jižního Walesu používá speciální drony jako bezpečnostní dohled nad místními plážemi. Poprvné v historii byl dron použit pro záchranu surfařů.

Poté, co byla dvojice surfařů odnesena proudem dále od pobřeží Nového Jižního Walesu, použil místní člen pobřežní stráže speciální záchranný dron, pomocí kterého shodil vysíleným surfařům plovoucí vak.

Dron je vybaven kamerou s vysokým rozlišením, která dokáže rozpoznat několik druhů objektů pohybujících se pod nebo nad hladinou moře. Mezi tyto objekty patří několik druhů žraloků, lodí a člunů.

Jak je vidět na videozáznamu z palubní kamery dronu, záchranář Jai Sheridan dokázal velmi přesně lokalizovat dvojici osob a shodit jim nejnutnější záchranné nafukovací zařízení. Podle Sheridana trvala celá akce pouhé dvě minuty, což je naprosto ohromující, protože běžné hlídce by dostat se na místo trvalo o několik minut déle.

Tato neuvěřitelná záchrana je skvělým důkazem, jak efektivní může být technologie dronu v určitých oblastech. Jeho použití může být brzy klíčové v rámci mnoha jiných záchranných akcí, jakými mohou být povodně, sněžné kalamity a další události, které vyžadují rychlý a bezpečný zásah.

Stejně jako může být dron využit pro záchranu lidských životů, může technologie způsobit i neštěstí. Ruská armáda působící v Sýrii minulý měsíc ohlásila, že byla poprvé v historii napadena rojem létajících objektů (čtěte: Rusové tvrdí, že jejich základnu v Sýrii napadl roj dronů).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Meteority na Zemi před miliony let nepadaly tak, jak jsme si dosud mysleli

Dům a zahrada

Vyrobte si krásnou a originální dekoraci. Výroba živého obrazu není drahá ani složitá

Cestování

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově krásné cyklotrasy

Zavřít reklamu