Automobilem roku 2018 se stala Škoda Karoq

Nová Škoda Karoq se stala automobilem roku 2018
 Auto-Moto 
08. ledna 2018 06:54 / Škoda
  3   0
Nejnovější mladoboleslavské SUV bylo vyznamenáno prestižním oceněním Auto roku 2018. Karoq byl početnou porotou vybrán z pětice finalistů. Jedná se již o druhé ocenění v letošním roce, protože malé SUV vyhrálo také hlasování veřejnosti.

Podle vyjádření zástupců automobilky není vítězství Karoqu velkým překvapením, protože tento fakt jen dokresluje jeho přednosti, kterými jsou zejména skvělé jízdní vlastnosti ve spojení s vysokou úrovní cestovního komfortu.

Hned v prvních měsících prodeje zaznamenal Karoq velký úspěch a další nárůst objednávek mladoboleslavský výrobce registruje v tomto roce. Od samotného zahájení se Škoda mohla těšit již z více než 6000 objednávek nového modelu.

Hlasování v anketě Auto roku 2018 v České republice, kterou pořádá Svaz dovozců automobilů (SDA), probíhá ve dvou liniích. V jedné svého favorita volí veřejnost, která vybírá nejlepší automobily ve čtyřech kategoriích. V hlavní části ankety pak rozhoduje pětatřicetičlenná odborná porota složená ze zástupců významných českých médií.

V silné konkurenci se Škoda Karoq prosadila na 1. místo, když od hodnotících odborníků obdržela celkový počet 1141 bodů. Na druhém místě skončil vůz BMW řady 5 s 1123 body a na třetím Opel Insignia s 1078 body.

Kompaktní SUV si získalo cenné body mimo jiné vynikajícím hnacím ústrojím a zdařilým naladěním podvozku. Velkým kladem je také komfort pro cestující, o který se stará LTE-modul a WLAN-hotspot pro stálé připojení k internetu.

Čtenáři zahraničního odborného magazínu Auto Motor und Sport vybrali Karoq jako nejlepší designovou novinku mezi kompaktními SUV. V této anketě se ŠKODA vypořádala se 17 renomovanými soupeři. Výsledky nejen anket, ale i rostoucích prodejů ukazují, že sázka Škody na kategorii SUV ať už v podobě Kodiaku nebo Karoqu byla správným krokem.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nebezpečí zemětřesení a tsunami je mnohem vyšší, než předpovídaly současné odhady

Dům a zahrada

Pokud v lednici skladujete vejce delší dobu, raději si ověřte jejich čerstvost. Přinášíme možnosti

Cestování

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám pohladí oko i duši

Zavřít reklamu