Americký neviditelný torpédoborec utrpěl další poruchu během zkoušek

 Vojenství 
26. prosince 2017 12:28 / Lukáš Bauer
  12
📷
3 fotografie v galerii
Americká super loď USS Zumwalt měla závadu během testovacích manévrů Wikipedia
Nejnovější americký torpédoborec USS Zumwalt přerušil 5. prosince probíhající zkoušku a kvůli poruše se vrátil do loděnice v americkém státě Maine. Jedná se již o několikátou poruchu tohoto supermoderního vojenského plavidla.

Pouhý jeden den od doby, kdy chlouba amerického námořnictva USS Zumwalt opustila přístav a vydala se na sérii zkoušek, plavidlo čelilo vážné závadě. Během jednoho dne se tak musel USS Zumwalt vrátit zpět do doku, aby mohl být opraven.

Díky problému s harmonickými filtry, které chrání vysoce citlivá elektronická zařízení před kolísáním elektrické energie, plavidlo ztratilo schopnost používat složitou elektrickou síť při vysokém zatížení.

Torpédoborec USS Zumwalt, který byl spuštěn na vodu během podzimu loňského roku, byl již několikrát opravován pro různé problémy. Nejprve byly zjištěny úniky plynu v elektrárně, poté se objevila závada výměníku tepla. Během této závady musela být loď dokonce odtažena na základnu.

Loď je poháněna dvěma 38 megawattovými plynovými turbínami, které by poskytly dostatek energie pro napájení 12 000 domácností. Zumwalt je také vybaven hi-tech zbraňovými systémy, díky kterým je schopen zasáhnout pozemní cíle až na vzdálenost 1 400 kilometrů a vzdušné cíle do vzdálenost až 200 km.

USS Zumwalt je sice supermoderní, ale extrémně nákladné plavidlo. Bylo zjištěno, že výstřel z jeho unikátní zbraně stojí až 800 tisíc dolarů. Pořizovací cena je okolo 4,4 miliard dolarů. Americké námořnictvo již v minulosti snížilo plány na nákup pouhých 3 kusů z původních 28.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod