Německé válečné plavidlo bylo vážně poškozeno po zásahu svou vlastní střelou

 Vojenství 
02. července 2018 11:40 / Lukáš Bauer
  0
📷
2 fotografie v galerii
Americká raketa SM-2 během startu selhala a dopadla na plavidlo Internet
Německá protiletadlová fregata byla v minulém týdnu poškozena po incidentu, který se stal během cvičné střelby. Raketa americké výroby selhala a zapálila zařízení lodi. Při incidentu byli zraněni dva členové posádky.

Fregata německého námořnictva FGS Sachsen, která je první ze čtyř fregat typu 124 protiletecké obrany, se dne 21. června vzňala poté, co selhala jedna ze střel SM-2. Motor rakety zapálil palubu, protože se raketa během startu z odpalovače Mk.41 zasekla. Po výbuchu následoval krátký, intenzivní požár, který loď poškodil.

Přestože samotný požár trval jen několik vteřin, plavidlo bylo značně poškozené. Dva členové posádky utrpěli během incidentu drobná zranění. Proč raketa uvízla v silu je zatím předmětem vyšetřování. Raketa americké výroby SM-2 je asi 15 stop dlouhá a váží více než 680 kilogramů.

Fregaty třídy Sachsen jsou navrženy tak, aby dokázaly vyhledat a zneškodnit nepřátelské rakety a letadla. Plavidla jsou vybavena dvaatřiceti vertikálními raketovými sily Mark 41, umístěnými v přídi, těsně za velitelským můstkem. Kvůli tomu utrpěla řídící část plavidla značné poškození interiéru.

Vzhledem k síle této rakety dopadl pro posádku incident poměrně dobře. Podobnou kolizi zažila v červenci 2015 posádka torpédoborce USS The Sullivans, kdy raketa SM-2 explodovala krátce po vypuštění. V rámci této události nedošlo k žádným zraněním. Dále čtěte: (Objekt-775 byl prvním raketovým tankem na světě. Do akce se nikdy nedostal).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet