Došlo k havárii rakety japonské výroby. Explodovala vteřinu po startu

 Letectví 
01. července 2018 07:51 / Lukáš Bauer
  0
Loading...
📷
1 fotografie v galerii
Raketa MOMO selhala a explodovala přímo na startovací rampě Internet
Soukromá japonská společnost Interstellar Technologies nezvládla start rakety s názvem MOMO. Podle dostupných informací raketa explodovala tuto sobotu krátce poté, co se odpoutala od rampy kosmodromu.

Velkým neúspěchem skončil sobotní start japonské rakety MOMO. Podle společnosti Interstellar Technologies, která za vývojem malé nosné rakety stojí, explodovala v čase jedné vteřiny po startu. Raketa byl kompletně zničena a poškozeno bylo také zařízení startovací plošiny.

Raketa MOMO odstartovala z oblasti města Taiki na ostrově Hokkaidó. Na videu je vidět, že raketa vylétla pouze do výšky několika desítek metrů, než došlo k selhání motoru a raketa se zřítila k zemi, kde došlo k mohutnému výbuchu. V blízkosti startovací plošiny - vypukl požár. Nikdo však při něm nebyl zraněn a plameny se podařilo poměrně rychle uhasit.

Výrobce rakety, společnost Interstellar Technologies, nyní analyzuje data, aby odhalila možné příčiny neúspěšného startu své rakety. Experti se přiklání k selhání hlavního motoru. Podobným neúspěchem skončil i let první rakety MOMO loni v červenci.

Tehdy byl problém s vysíláním telemetrických dat do řídícího centra. V důsledku toho padlo rozhodnutí o vyřazení motorů rakety, která pak spadla do vod Tichého oceánu.

Raketa MOMO má deset metrů a váží kolem tuny. Měla by být schopna vyletět do výšky kolem 100 kilometrů. Cílem společnosti Interstellar Technologies, kterou založil japonský podnikatel Takafumi Horie, je vynášet mikrovarianty na suborbitální a orbitální dráhy. Dále čtěte: (Zbytky americké legendární rakety Saturn V ležely desítky let na dně oceánu. Nyní jsou k vidění na výstavě).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Cameron Diaz je po osmi letech bez Hollywoodu zpátky. Vrátí se do pokračování slavné komedie Prázdniny

Styl

ADHD je diagnostikováno častěji chlapcům. Dívky jej totiž umí lépe ukrýt

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...