U ostrova v Pacifiku dosedl Boing 737 na hladinu. Cestující prožili noční můru

 Letectví 
07. října 2018 08:03 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Boeing aerolinek Air Niugini skončil v laguně poblíž ostrova Internet
U malého ostrova v Pacifiku přistálo velké dopravní letadlo v laguně poté, co pilot během přistání minul ranvej. Všichni cestující jako zázrakem tvrdé přistání přežili. Přesná příčina nehody zatím zůstává nejasná a je předmětem vyšetřování, které na místě probíhá.

Dopravní letoun Boeing 737 aerolinií Air Niugini v pátek ráno přistál v laguně nedaleko letiště na ostrově Chuuk v Pacifiku. Pilot z neznámé příčiny minul přistávací dráhu a dosedl s letounem na hladinu.

„Letadlo mělo přistávat, ale místo toho začalo provádět manévr mnohem později,“ uvedl Jimmy Emilio, generální ředitel letiště Chuuk. Přesná příčina havárie zůstává nejasná, ale v době incidentu prý nad letištěm panovalo velmi špatné počasí provázené nízkou viditelností.

Na pomoc lidem v letounu okamžitě vyrazily posádky okolních lodí. Všech 35 cestujících a 12 členů posádky incident přežilo a bylo evakuováno z havarovaného letounu. Všichni letoun opustili nouzovými východy a byli vyzvednuti na palubu záchranných plavidel.

Mnoho lidí z letadla bylo převezeno do místní nemocnice s různě vážnými poraněními. Aktuálně zůstává v péči lékařů sedm lidí. „Je to neuvěřitelné. Myslel jsem, že jsme jen tvrdě přistáli, dokud jsem neuviděl díru v trupu a proudící vodu,“ uvedl jeden z pasažérů pro místní média.

Aktuální vyšetřování vážného incidentu může trvat až několik měsíců. Podle expertů může být na vině chyba pilota, stejně jako technická závada na letounu a pro stanovení závěru bude nutné počkat na poznatky vyšetřovatelů. Dále čtěte: (Bombardování během druhé světové války vysílalo rázové vlny hluboko do vesmíru).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Nejlepší ekologické triky v kuchyni zvládaly naše babičky, dnes je používají i mladí kuchaři. Udělejte...

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít