Unikátní model Porshe je přesnou kopií skutečného vozu. Stojí více než čtvrt milionu

 Auto-Moto 
03. října 2018 16:09 / Lukáš Bauer
  0
📷
2 fotografie v galerii
Unikátní model Porsche 919 je kopií legendárního sporťáku Internet
Model Porsche 919 stojí stejně jako nový osobní automobil. Cena modelu není ale astronomická jen tak. Tato přesná zmenšenina totiž kopíruje legendární závodní speciál pro závod Le Mans s přesností až na jednu desetinu milimetru a má všechny funkční prvky.

Model legendárního závodního speciálu Porsche 919 stojí více než 338 tisíc korun, což je cena nového osobního vozu. Toto však není obyčejné autíčko na hraní. Unikátní model je přesnou kopií skutečného vozu v poměru 1 : 8 a je vyroben s přesností na desetinu milimetru.

Za tuto cenu tak lze pořídít skutečné umělecké dílo přímo od výrobce sportovních vozů Porsche. Všechny díly tohoto modelu jsou vyrobené z hliníku a cínu. Ručně stříkaná karoserie nese originální barvu skutečného vozu a Porsche tvrdí, že vývoj a stavba modelu zabrala 3 000 hodin práce.

Unikátní hračka pro nadšence automobilových závodů LeMans bude vyrobena v sérii pouhých sto kusů a podle společnosti jsou na prodej poslední čtyři kusy. Unikátní dílo je propracováno do nejmenšího detailu a pohledem na něj se lze kochat dlouhé hodiny.

Porsche 919 Hybrid je prototyp závodního vozu postaveného německým výrobcem automobilů Porsche pro závody Le Mans. Vůz byl vyroben s odkazem na úspěšné závodní auto Porsche 917 sedmdesátých let a silniční vůz Porsche 918, který byl poprvé představen v roce 2013. Projekt Hybrid 919 byl ukončen na konci sezony 2017, aby se automobilka mohla plně zaměřit na vstup do Formule E. Dále čtěte: (Těžký tahač Škoda měl převážet dělostřelecké granáty. Navrhl ho Ferdinand Porsche).

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Kostka se vrací na televizní obrazovku

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte