Vážná bezpečnostní díra Facebooku umožnila hackerům získat soukromá data milionů uživatelů

 PC a Mobily 
01. října 2018 08:41 / Lukáš Bauer
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Funkce „View as“ se stala bránou k citlivým datům milionů uživatelů Internet
Internetový gigant Facebook v pátek vydal prohlášení, ve kterém veřejnost informoval o bezpečnostní hrozbě, kterou představovala jedna z funkcí populární sociální sítě. Hackeři se tak podle společnosti mohli dostat k datům desítek milionů uživatelů. Zda se tak v některých případech stalo, je nyní předmětem vyšetřování.

Během pátečního odpoledne společnost Facebook oznámila chybu v zabezpečení, která mohla způsobit, že hackeři získali přístup přibližně k 80 milionům účtů. Jedná se o jeden z nejvážnějších bezpečnostních incidentů oblíbené sociální sítě v posledních letech.

Hackeři tak mohli prostřednictvím chybně naprogramované funkce „View as,“ získat kontrolu nad profily milionů uživatelů. Funkce „View as“ slouží k tomu, aby se uživatel mohl podívat na svůj profil očima ostatních uživatelů Facebooku. Díky bezpečnostní chybě ji však potencionální útočníci mohli využít k získání kontroly nad uživatelskými účty. 

Z takto získaných profilů mohli hackeři získávat velmi citlivé údaje. Během řešení problému operátoři Facebooku odhlásili přibližně 90 milionů účtů, do kterých nebylo možné se přihlásit. Po úpravě funkce a opětovném přihlášení na sociální síť by již uživatelům nemělo hrozit žádné nebezpečí.

Zda byla v některých případech bezpečnostní chyba zneužita k získání profilů, není zatím jasné a je to předmětem probíhajících vyšetřování. Facebook problém odhalil v úterý a ihned informoval policii. Dále čtěte: (Na cestě k Marsu by člověk dostal extrémní množství radiace. Vědci zjistili, kolik).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Jákl exkluzivně promluvil o soukromí a přidal recept na dlouhé manželství

Styl

Jak zkrotit dlouhodobě rozbouřený nosohltan

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu