Vážná bezpečnostní díra Facebooku umožnila hackerům získat soukromá data milionů uživatelů

Funkce „View as“ se stala bránou k citlivým datům milionů uživatelů
 PC a Mobily 
01. října 2018 08:41 / Internet
  0   0
Internetový gigant Facebook v pátek vydal prohlášení, ve kterém veřejnost informoval o bezpečnostní hrozbě, kterou představovala jedna z funkcí populární sociální sítě. Hackeři se tak podle společnosti mohli dostat k datům desítek milionů uživatelů. Zda se tak v některých případech stalo, je nyní předmětem vyšetřování.

Během pátečního odpoledne společnost Facebook oznámila chybu v zabezpečení, která mohla způsobit, že hackeři získali přístup přibližně k 80 milionům účtů. Jedná se o jeden z nejvážnějších bezpečnostních incidentů oblíbené sociální sítě v posledních letech.

Hackeři tak mohli prostřednictvím chybně naprogramované funkce „View as,“ získat kontrolu nad profily milionů uživatelů. Funkce „View as“ slouží k tomu, aby se uživatel mohl podívat na svůj profil očima ostatních uživatelů Facebooku. Díky bezpečnostní chybě ji však potencionální útočníci mohli využít k získání kontroly nad uživatelskými účty. 

Z takto získaných profilů mohli hackeři získávat velmi citlivé údaje. Během řešení problému operátoři Facebooku odhlásili přibližně 90 milionů účtů, do kterých nebylo možné se přihlásit. Po úpravě funkce a opětovném přihlášení na sociální síť by již uživatelům nemělo hrozit žádné nebezpečí.

Zda byla v některých případech bezpečnostní chyba zneužita k získání profilů, není zatím jasné a je to předmětem probíhajících vyšetřování. Facebook problém odhalil v úterý a ihned informoval policii. Dále čtěte: (Na cestě k Marsu by člověk dostal extrémní množství radiace. Vědci zjistili, kolik).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jsme na prahu dalšího evolučního skoku? Pokud se umělé dělohy stanou samozřejmostí, tak ano

Dům a zahrada

Jak vybrat fólii na zahradní jezírko

Cestování

Chcete zažít dovolenou ve stylu filmu Mamma Mia? Vydejte se na chorvatský ostrov Vis

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu