SpaceX zveřejnila jméno svého prvního zákazníka. Kolik za výlet do vesmíru zaplatí?

Raketa BFR bude pilířem pro cestu na Mars
Loading...
 Letectví 
19. září 2018 16:10 / Internet
  0   0
Americká společnost SpaceX se naplno pouští do zcela nového odvětví vesmírné turistiky. Nedávno na svém twitterovém účtu oznámila, že uzavřela kontrakt s prvním zájemcem o let do vesmíru a nyní zveřejnila jeho jméno. Jedná se o japonského miliardáře, který řídí síť obchodů s módou.

Elon Musk představil vůbec prvního vesmírného turistu v historii společnosti. Prvním civilistou, který během svého letu obletí Měsíc, bude výkonný ředitel online obchodu s oblečením Zozotown Jusaku Maezawa z Japonska. Miliardář se podle plánu na svou misi k Měsíci vydá v roce 2023.

Vesmírný turista se vydá na let kolem Měsíce v obří raketě BFR, která je zatím stále ve fázi vývoje. Maezawa se na cestu nevydá sám, oznámil totiž, že si s sebou na cestu vezme několik umělců podle vlastního výběru. Lunární mise BFR bude trvat méně než týden a turisté se během ní dostanou na vzdálenost 200 kilometrů od povrchu Měsíce.

Na konferenci, během které bylo jméno prvního zákazníka zveřejněno, zatím nepadla finální částka, kterou za vesmírný let zaplatí. Zakladatel společnosti SpaceX Elon Musk ale uvedl, že Maezawa už zaplatil finanční zálohu.

„Jde o důležitý krok k umožnění přístupu obyčejným lidem, kteří sní o cestování do vesmíru,“ prohlásili zástupci SpaceX ještě ve čtvrtek, když poprvé oznámili, že mají prvního turistu na cestu k Měsíci. Naposledy byl člověk v takové blízkosti Měsíce v roce 1972.

Zakladatel SpaceX Elon Musk v neděli na svém Twitteru uveřejnil i nové záběry rakety BFR. Kromě toho, že se použije při lunární misi, s ní má Musk záměr i vybudovat kolonii na Marsu.

Vzhledem k tomu, že devadesátiminutový let s Virgin Galactic stojí 250 tisíc dolarů, lze očekávat, že lunární mise s raketou BFR se bude pohybovat v řádech milionů dolarů za osobu. Dále čtěte: (Rusové údajně našli další poškození v plášti ISS. Tentokrát obvinili americkou posádku).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak mohou doopravdy vypadat mimozemšťané? Experti na to mají svůj názor

Dům a zahrada

Vypěstujte si vlastní aloe vera. Získáte nejen krásnou rostlinu ale i léčivý gel

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Zavřít reklamu