SpaceX zveřejnila jméno svého prvního zákazníka. Kolik za výlet do vesmíru zaplatí?

 Letectví 
19. září 2018 16:10 / Lukáš Bauer
  0
Loading...
📷
1 fotografie v galerii
Raketa BFR bude pilířem pro cestu na Mars Internet
Americká společnost SpaceX se naplno pouští do zcela nového odvětví vesmírné turistiky. Nedávno na svém twitterovém účtu oznámila, že uzavřela kontrakt s prvním zájemcem o let do vesmíru a nyní zveřejnila jeho jméno. Jedná se o japonského miliardáře, který řídí síť obchodů s módou.

Elon Musk představil vůbec prvního vesmírného turistu v historii společnosti. Prvním civilistou, který během svého letu obletí Měsíc, bude výkonný ředitel online obchodu s oblečením Zozotown Jusaku Maezawa z Japonska. Miliardář se podle plánu na svou misi k Měsíci vydá v roce 2023.

Vesmírný turista se vydá na let kolem Měsíce v obří raketě BFR, která je zatím stále ve fázi vývoje. Maezawa se na cestu nevydá sám, oznámil totiž, že si s sebou na cestu vezme několik umělců podle vlastního výběru. Lunární mise BFR bude trvat méně než týden a turisté se během ní dostanou na vzdálenost 200 kilometrů od povrchu Měsíce.

Na konferenci, během které bylo jméno prvního zákazníka zveřejněno, zatím nepadla finální částka, kterou za vesmírný let zaplatí. Zakladatel společnosti SpaceX Elon Musk ale uvedl, že Maezawa už zaplatil finanční zálohu.

„Jde o důležitý krok k umožnění přístupu obyčejným lidem, kteří sní o cestování do vesmíru,“ prohlásili zástupci SpaceX ještě ve čtvrtek, když poprvé oznámili, že mají prvního turistu na cestu k Měsíci. Naposledy byl člověk v takové blízkosti Měsíce v roce 1972.

Zakladatel SpaceX Elon Musk v neděli na svém Twitteru uveřejnil i nové záběry rakety BFR. Kromě toho, že se použije při lunární misi, s ní má Musk záměr i vybudovat kolonii na Marsu.

Vzhledem k tomu, že devadesátiminutový let s Virgin Galactic stojí 250 tisíc dolarů, lze očekávat, že lunární mise s raketou BFR se bude pohybovat v řádech milionů dolarů za osobu. Dále čtěte: (Rusové údajně našli další poškození v plášti ISS. Tentokrát obvinili americkou posádku).

Témata: turista, vesmír, SpaceX, Měsíc,
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu