Americká kosmická společnost má prvního vesmírného turistu! Kam se neznámý muž vydá?

Turisté poletí na svou cestu novou raketou BFR
 Letectví 
14. září 2018 13:40 / SpaceX
  2   0
Americká kosmická společnost SpaceX miliardáře Elona Muska oznámila, že získala prvního soukromého vesmírného turistu na světě. Podle prvních spekulací se jedná o muže z Japonska, který se přihlásil na cestu kolem Měsíce.

Společnost SpaceX, kterou založil vizionář a milardář Elon Musk, si za dobu své existence připsala řadu úspěchů od vydařeného provozu recyklovatelných raket Falcon 9 až po vývoj nejsilnější rakety současnosti Falcon 9 Heavy.

Nyní se společnost chystá pokořit další milník v podobě vesmírné turistiky. Nedávno na svém twitterovém účtu SpaceX oznámila, že na plánovanou cestu kolem Měsíce získala vůbec prvního vesmírného turistu v historii. 

Jméno člověka, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce bude údajně zveřejněno příští týden. Na svůj let kolem Měsíce se spolu s několika dalšími pasažéry vydá na palubě nové vesmírné rakety BFR.

Cestu má umožnit úplně nová, mohutná a opětovně využitelná raketa BFR, se kterou chce SpaceX kolonizovat i Mars. Cesta kolem Měsíce se podle původních plánů měla uskutečnit již koncem tohoto roku, podle zpráv amerických médií bude start přeložen na polovinu roku 2019.

V pondělí má SpaceX sdělit nejen jméno měsíčního turistu, ale také informaci o tom, proč se jím má stát právě on. Již v minulosti se objevily spekulace, že by se mohlo jednat o muže z Japonska. Dále čtěte: (Společnost Elona Muska provedla zkoušku razícího stroje ovladačem od Xboxu).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Planeta Merkur je nyní v hledáčku amerických vědců i samotné NASA

Dům a zahrada

Využijte letní truhlíky i květináče a vytvořte si krásné podzimní dekorace. Hezké květinové aranžmá...

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Zavřít reklamu