Zajímalo by vás, kolik času strávíte na Facebooku? Společnost přidává novou funkci, která měří, kdy jste online

Uživatelé stráví na sociálních sítích obrovské množství času
 PC a Mobily 
03. srpna 2018 10:45 / Internet
  3   0
Lidé v posledních letech tráví na sociálních sítích stále více času. Tento trend může v mnoha směrech představovat problém, zejména u mladší generace, a proto se sociální sítě Facebook a Instagram rozhodli implementovat novou funkci, která čas strávený online dokáže spočítat.

Facebook a Instagram ve středu představily novinku v podobě funkce, která umožní uživateli kontrolovat čas, který na těchto sítích stráví. Obě společnosti tak učinily v reakci na nedávné lékařské výzkumy a chtějí podpořit odpovědné používání mobilních zařízení a jejich aplikací.

Nově představené funkce se nacházejí v nastavení obou aplikací. Uživatel tak dostane přesné informace o průměrném čase, který v aplikaci stráví s rozdělením na jednotlivá zařízení. Ovládací panel také zobrazuje celkový čas v rámci dne a možnost nastavit si časový limit, stejně tak upozornění na jeho překročení. Bude také možné ztlumit upozornění na nové zprávy a aktivitu přátel.

„Chceme, aby čas, který lidé stráví na Facebooku a Instagramu, byl promyšlený, pozitivní a inspirativní. Doufáme, že tyto nástroje poskytnou lidem více kontroly nad časem, který stráví na našich platformách, a také podpoří rozhovory mezi rodiči a dospívajícími o internetových návycích, které jsou vhodné,“ uvedly firmy ve společném prohlášení.

Společnost Facebook provozuje největší sociální síť světa s celkovým počtem 2,23 miliardy registrovaných uživatelů. S tímto extrémním počtem uživatelů se firma postupem času stále více ocitá pod palbou kritiky, kvůli potížím s ochranou osobních údajů a také kontrole nevhodných příspěvků.

V souvislosti s tím nedávno klesla hodnota firmy během jediného dne o 120 miliard dolarů a vytvořila tak rekord v rámci amerického akciového trhu. Dále čtěte: (Další skandál kolem Facebooku. Data svých uživatelů poskytoval výrobcům z Číny).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Sonda Insight poprvé zaznamenala zemětřesení na Marsu

Dům a zahrada

Milujete roztomilé muchomůrky? Ozdobte jimi vaši zahradu

Cestování

Tipy, kdy je nejlepší čas vypravit se do Španělska

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu