Analytici objevili v kódu nového operačního systému iOS zvláštní řádky. Co Apple chystá?

iPhone bude pravděpodobně vybaven dvojicí simkaret
 PC a Mobily 
02. srpna 2018 09:27 / Shutterstock
  0   0
Společnost Apple možná chystá výraznou změnu svého chytrého telefonu iPhone, jenž by mohl být vybaven dvojící simkaret. Na stopu vedoucí k dual sim iPhonu přišli analytici webu 9to5Mac, když detailně zkoumali řádky kódu nového systému iOS.

Dual SIM telefony, tedy smartphony, které mohou obsahovat dvě simkarty, jsou dnes poměrně běžné. Společnost Apple ale tuto praktickou možnost do svých iPhonů dosud nikdy neimplementovala.

Podle webu 9to5Mac ale možná nastává doba, kdy i do iPhonu bude možné dvě simkarty vložit. Analytici webu se tak domnívají proto, že během zkoumání kódu páté vývojářské verze operačního systému iOS 12 beta objevili řádky, jež dávají tušit, že Apple něco chystá.

V kódu zmíněné verze iOS jsou totiž řádky obsahující příkazy jako "isDualSimDevice", tedy zařízení se dvěma kartami, "secondSimStatus", tedy stav druhé karty SIM, či "secondSimTrayStatus". Právě poslední příkaz specificky odkazuje na druhý fyzický otvor pro kartu.

Tyto řádky v kódu systému podle expertů minimálně naznačují podporu druhé karty v softwarové podobě, tedy digitální technologii ESIM. V rámci ESIM nemusí být druhá karta v telefonu přítomná, protože telefon již potřebný hardware obsahuje a stačí pouze v nastavení zadat váš přístupový klíč.

O podpoře dvou karet SIM v iPhone se spekuluje roky, společnost zatím odolává. Pokud Apple nakonec podporu zavede, může novými telefony zacílit na Evropu a Asii, kde je možnost využívat najednou dvě karty oblíbená. Dále čtěte: (Applu došla trpělivost. Bude blokovat sběr dat reklamních sítí včetně Facebooku).

 

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Díky seismickým datům konečně známe vnitřní strukturu Marsu

Dům a zahrada

Účinnou zbraň proti mšicím si vyrobíte snadno z rajčatových listů

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Zavřít reklamu