Čína staví supermoderní letadlovou loď s jaderným pohonem

Čína modernizuje svou flotilu letadlových lodí
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Vojenství 
29. července 2018 08:48 / Internet
  2   0
Čínská společnost staví velkou letadlovou loď, která je navíc vybavena tou nejmodernější technikou. Nové plavidlo by mělo konkurovat americkým lodím třídy Nimitz. Stavba obřího plavidla by měla být dokončena za tři roky.

Společnost China Shipbuilding Industry Corporation nedávno představila první návrhy letadlové lodi s označením 002. Velké plavidlo je vybaveno velkou letovou palubou s šikmými přistávacími dráhami a elektromagnetickým katapultem. Oba tyto systémy jsou také ve výbavě amerického námořnictva.

Čínská letadlová loď má vážit okolo 70 000 tun a oproti jejímu předchůdci představuje výrazný technologický pokrok. Díky nejmodernějším technologiím bude schopna poskytovat základnu současně pro několik různých typů letounů a měla by se tak stát přímým konkurentem amerických lodí třídy Nimitz.

 

Čína má v oblasti výstavby lodí velké ambice. Bude to již čtvrtá letadlová loď s jaderným pohonem, kterou v posledních letech vyprodukovala. Tato moderní letadlová loď posune čínské námořnictvo technologicky i před Rusko, protože stejné systémy jako loď 002 využívá pouze USA a Francie.

Vojenští experti nedávno upozornili na význam, který Čína věnuje programu na výstavbu letadlových lodí. Většinou jsou ale názoru, že se jedná spíše o prestiž, které chce Čína dosáhnout a také získat rychlejší možnost, jak reagovat na případný konflikt. Dále čtěte: (Obyčejná dieselová ponorka dokázala potopit nejmodernější letadlovou loď).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Dům a zahrada

Vana v novém kabátě dodá koupelně nový šmrnc. Existuje mnoho možností, jak ji udělat pěknější

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu