Čína údajně vyrobila útočnou laserovou pušku, která dokáže zabít člověka

 Vojenství 
11. července 2018 10:23 / Lukáš Bauer
  0
📷
2 fotografie v galerii
Čína disponuje podle zveřejněných zpráv laserovou puškou Internet
Podle informací z čínských médií vyrobila společnost ZKZM Laser laserovou útočnou pušku, která dokáže na velkou vzdálenost zapálit oblečení a dokonce i vážně zranit protivníka. Paprsek, který ze zbraně vychází, navíc není ve viditelném spektru lidského oka.

Čínská společnost ZKZM Laser podle zprávy zveřejněné v South China Morning Post vyvinula útočnou zbraň, která střílí laserový paprsek. Novinka údajně dokáže zapálit protivníka na vzdálenost až 800 metrů.

Vědci společnosti, kteří za vývojem zbraně stojí, také uvedli, že laserový paprsek je pro lidské oko neviditelný. Zásah touto laserovou puškou může způsobit okamžitou karbonizaci lidské kůže a tkání.

Zbraň, která dostala název ZKZM-500, díky silnému laserovému paprsku dokáže protivníka také zasáhnout skrze zavřené okno. Puška váží 3 kilogramy a energii pro laserové výstřely jí dodává lithium-iontová baterie, díky které dokáže střílet laser až dva tisíce vteřin.

Veřejnost však tuto zprávu stále vnímá poněkud skepticky, protože takto účinnou laserovou zbraň ještě nikdo nedokázal vyvinout. Je známo, že laser dokáže poškodit oči, to je však proto, že se jedná o velice citlivou část lidského těla. 

Samozřejmě také existuje řada laserových zbraní, které mají skutečnou ničivou sílu a mohou zabíjet, ale ani jedna z nich není energií zásobována lithiovou baterií takto kompaktních rozměrů. K vytvoření laserového paprsku, který dokáže spálit lidskou kůži, je potřeba obrovské množství energie.

Podle expertů je stejně tak nemožné, aby ruční zbraň dokázala vypálit více než tisíc dvouvteřinových laserových výstřelů. Podivná je také vzdálenost, kterou čínská média uvádí, protože laser trpí na takovou vzdálenost značným útlumem. Pokud tedy skutečně Čína takovou zbraní disponuje, jedná se z fyzikálního hlediska o velice těžko vysvětlitelnou událost. Dále čtěte: (Americké stíhací letouny budou vybaveny novými obrannými lasery).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu