Čínský konkurent Google chce v příštím roce spustit samočinné autobusy v Japonsku
Samočinné autobusy Apolong technologické společnosti Baidu budou počátkem příštího roku zavedeny v Japonsku. Na každoroční konferenci představitelé společnosti uvedli, že Baidu navýšila výrobu těchto autonomních městských vozidel pro cestující.
Čínská společnost Baidu, která je přímým konkurentem amerického Google, bude na projektu autonomní městské dopravy v Japonsku spolupracovat se společností SB Drive, která se rovněž zabývá vývojem v oblasti autonomní dopravy.
Baidu na vývoji autobusů Apolong spolupracuje s čínským výrobcem městských přepravních prostředků King Long. Do této chvíle společnost vyrobila 100 autobusů s místy pro 14 cestujících, kteří jsou díky absenci kabiny rozmístěni od jednoho konce až na druhý konec vozidla. Čínské samočinné autobusy Apolong jsou vybaveny autonomním systémem úrovně 4, který nevyžaduje v některých zemích jakoukoliv interakci.
Baidu během konference také oznámila, že aktualizovala svou vlastní platformu autonomního a poloautonomního řízení Apollo. Díky novým funkcím tak nyní systém dokáže rozpoznat obličej unaveného řidiče a vyzvat ho k zastavení vozidla. Ve spolupráci se společností Intel pak společnost plánuje integraci bezpečnostního modulu, který by měl zajistit vyšší ochranu posádky i chodců.
Zavedení silniční autonomní dopravy je v některých zemích poměrně složitou legislativní i technologickou otázkou. U vlakové dopravy je to v mnoha ohledech jednodušší a první autonomní vlaky jsou prvním rokem v provozu na australském kontinentu (čtěte: První zcela autonomní vlak se prohání v pouštích Austrálie).