První zcela autonomní vlak se prohání v pouštích Austrálie

 Auto-Moto 
18. října 2017 10:16 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
První autonomní vlaková souprava převáží železnou rudu v západní Austrálii Internet
Ještě předtím, než budou první autonomní vlaky představeny v Číně, se objevila zpráva o tom, že australská těžební společnost již takový typ vlaku provozuje. Jedná se o milník v podobě prvního autonomního vlaku na světě, který brázdí australské pobřeží.

Těžební společnost Rio Tinto, která rovněž stojí za vývojem tohoto autonomního vlaku oznámila, že úspěšně dokončila jeho zkoušky na 100 kilometrů dlouhé trase bez přítomnosti jediné osoby na palubě.

„Jsme velice hrdí na to, že jsme lídrem v oblasti inovací a autonomních technologií na poli globálního těžebního průmyslu. Tato vedoucí pozice nám přináší velké konkurenční výhody při budování dolů budoucnosti,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Rio Tinto Iron Ore Chris Salisbury.

Společnost, která se zabývá převážně těžbou železné rudy v oblasti Pilbara v západní Austrálii, má v plánu během několika let, vybudovat zcela autonomní vlakovou síť, která bude znamenat revoluci v těžebním průmyslu a posléze i jiných odvětvích. Úspěšnými zkouškami autonomního vlaku tak dokončila první fázi tohoto projektu.
Společnost autonomní vlaky používá již od začátku letošního roku. Přibližně padesát procent vlakových operací je řízeno autonomně, strojvedoucí jsou v soupravách však stále přítomni.

Rio Tinto doufá, že do konce roku 2018 bude mít plně autonomní železniční síť, ale bude muset nejprve splnit bezpečnostní a akceptační kritéria Austrálie a získávat potřebná regulační schválení.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod