První zcela autonomní vlak se prohání v pouštích Austrálie

První autonomní vlaková souprava převáží železnou rudu v západní Austrálii
 Auto-Moto 
18. října 2017 10:16 / Internet
  5   0
Ještě předtím, než budou první autonomní vlaky představeny v Číně, se objevila zpráva o tom, že australská těžební společnost již takový typ vlaku provozuje. Jedná se o milník v podobě prvního autonomního vlaku na světě, který brázdí australské pobřeží.

Těžební společnost Rio Tinto, která rovněž stojí za vývojem tohoto autonomního vlaku oznámila, že úspěšně dokončila jeho zkoušky na 100 kilometrů dlouhé trase bez přítomnosti jediné osoby na palubě.

„Jsme velice hrdí na to, že jsme lídrem v oblasti inovací a autonomních technologií na poli globálního těžebního průmyslu. Tato vedoucí pozice nám přináší velké konkurenční výhody při budování dolů budoucnosti,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Rio Tinto Iron Ore Chris Salisbury.

Společnost, která se zabývá převážně těžbou železné rudy v oblasti Pilbara v západní Austrálii, má v plánu během několika let, vybudovat zcela autonomní vlakovou síť, která bude znamenat revoluci v těžebním průmyslu a posléze i jiných odvětvích. Úspěšnými zkouškami autonomního vlaku tak dokončila první fázi tohoto projektu.
Společnost autonomní vlaky používá již od začátku letošního roku. Přibližně padesát procent vlakových operací je řízeno autonomně, strojvedoucí jsou v soupravách však stále přítomni.

Rio Tinto doufá, že do konce roku 2018 bude mít plně autonomní železniční síť, ale bude muset nejprve splnit bezpečnostní a akceptační kritéria Austrálie a získávat potřebná regulační schválení.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Celosvětový hon za vzácnými kovy navyšuje jejich cenu. Na vině jsou elektromobily

Dům a zahrada

Léto přeje zlodějům. Důležité rady, které je dobré dodržet před odjezdem na dovolenou

Cestování

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu