Papež již brzy pošle své unikátní Lamborghini do aukce

Papež se podepisuje na své Lamborghini
 Auto-Moto 
02. května 2018 13:21 / Internet
  0   0
Papež František dostal v loňském roce od italského výrobce zakázkový sportovní vůz Lamborghini Huracán ve vatikánském bílém hábitu. Papež však podle očekávání do supersportu ze svého papamobilu nepřesedl, a proto se rozhodl ho přenechat někomu, kdo ho lépe využije. Unikátní lambo jde totiž v květnu do dražby.

Papež František byl v loňském roce obdarován nevšedním vozem Lamborghini, který se v letošním roce rozhodl vydražit v aukci. Přeci jen vůz s 573 koňmi pod kapotou, který může jet rychlostí přes 300 km/h, je na představitele církve asi příliš velké sousto, nehledě na nízkou úroveň komfortu oproti té, kterou poskytuje papamobil.

Lamborghini Huracán RWD Coupé byl navržen speciálně pro papeže. Celý vůz je v bílé barvě se zlatými pruhy. Papež neměl příliš mnoho příležitostí nadupané lambo pořádně projet, a proto je vozidlo prakticky nové.

Aukční dům Sotheby bude posvátné vozidlo dražit 12. května, přičemž organizátoři očekávají, že cena tohoto Lamborghini může vyšplhat až k částce 500 tisíc dolarů (přibližně 10 milionů korun). Sedmdesát procent výtěžku půjde do města Nineveh v Iráku obléhaného ISIS. Zbytek bude rovnoměrně rozdělen mezi několik organizací a sdružení.

Lamborghini Huracán není první dar, který papež dostal. V minulosti obdržel darem například motocykl značky Harley-Davidson, následně jej rovněž jako lambo poslal do charitativní aukce.

Deset milionů za automobil není úplně málo, ale na druhou stranu žádný podobný na světě nejezdí. Stále to ale není nic proti tomu, kolik stojí jedno čínské SUV (čtěte: Tato čínská příšera stojí 45 milionů. Je vyrobena z neprůstřelného materiálu).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Lidé si podle vědců mohou šestý smysl vypěstovat

Dům a zahrada

Vychytávky do domácnosti. Jak vyleštit nerezový dřez nebo nablýskat záchod

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu