Tato retro motorka má nejen nulové emise, ale i originální způsob výroby

Motocykl švédského výrobce má díly vyrobené v 3D tiskárně
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
16. října 2018 09:21 / Inernet
  6   4
Počet elektrických motocyklů na trhu strmě roste a přibývají stále další výrobci, kteří se chtějí prosadit v tomto novém segmentu. Švédský výrobce Tarform se sídlem v New Yoku a Stockholmu nyní představil svůj první elektrický model. Motocykl se může pochlubit nejen zajímavým designem, ale také unikátním způsobem výroby.

Švédský výrobce Tarform představil svou vůbec první elektrickou motorku určenou převážně pro městský provoz. Design motocyklu v sobě spojuje moderní linie s nádechem retra a některé jeho díly jsou vyrobeny pomocí 3D tiskárny.

Elektrický Tarform navrhoval Taras Kravtchouk, který pracoval pro společnosti jako Spotify, Google a T- Mobile. Motocyklu dominuje zejména velké kožené sedadlo a bronzový kroužek kolem přístrojové desky, kterými designér odkazuje na staré časy divokých motorek.

Dalším výrazným prvkem motocyklu je poněkud nebezpečně vypadající ozubené kolo řetězu, které je ponecháno bez jakékoliv ochrany. Stejně jako většina elektrických motocyklů i Tarform využívá tiché a snadno udržovatelné pohonné řemeny.

Přes svůj retro vzhled je motorka vybavena moderními technologiemi. Jejímu majiteli tak například do aplikace v mobilním telefonu může odesílat upozornění na blížící se nutnost údržby nebo stav baterií.

Tarform je vybaven bateriemi s kapacitou, která umožnuje dojezd okolo 150 kilometrů. Výrobce zatím jiné technické specifikace stroje nezveřejnil, ale dá se předpokládat, že maximální rychlost nepřekročí 100 km/h. Cena motorky bude kolem 18 tisíc dolarů (400 tisíc korun). Dále čtěte: (Legendární Albatros létal ve čtyřiceti zemích světa. Teď se dočkal svého nástupce).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Astronomové objevili hluboko ve vesmíru zvláštní objekt. Mohlo by se jednat o nejstarší hvězdu ve vesmíru

Dům a zahrada

Podle toho, jak chcete dřevní odpad dále využít, si můžete pořídit drtič či štěpkovač

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu