Americká společnost představila nedílnou součást budoucí vesmírné základny Deep Space Gateway

 Technologie 
08. října 2018 12:18 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Lunární modul navrhla společnost na zakázku NASA Internet
Americká NASA stále vytváří plány na výstavbu vesmírné stanice nové generace s názvem Deep Space Gateway. Tato základna umístěná na oběžné dráze Měsíce bude sloužit jako přestupní stanice pro daleké lety. S NASA na projektu spolupracuje celá řada partnerů, mezi kterými je také Lockheed Martin, jenž představil návrh lunárního modulu nové generace.

Vesmírná stanice Deep Space Gateway na oběžné dráze Měsíce je jedním z projektů budoucnosti americké NASA. Společnosti, které s NASA spolupracují, nyní vyvíjejí technologie, které budou splňovat normy pro provoz na nové základně. Jedním z těchto zařízení je také lunární modul pro přepravu astronautů od společnosti Lockheed Martin.

Projekt Deep Space Gateway je podle odhadů stále několik let před zahájením, přesto technologické společnosti již nyní dodržují u vývoje nových zařízení přísná kritéria. Společnost Lockheed Martin je jedním z partnerů, které NASA přizvala do projektu výstavby a provozu své budoucí vesmírné stanice.

Deep Space Gateway je plánována vesmírná stanice v Cislunárním prostoru u Měsíce. Společný projekt NASA a Roskosmos má sloužit jako náhrada současné Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Cílem stanice je podílet se na přípravě pilotovaného letu na Mars, testování nových technologií a také zkoumat povrch Měsíce.

Kromě lunárního modulu, jehož návrh společnost představila, NASA požaduje vývoj dalšího přistávacího modulu pro odběr vzorků z povrchu Měsíce a jejich převoz na orbitální stanici Deep Space Gateway. Nový přistávací modul je navržen tak, aby z Měsíce na stanici dokázal přepravit čtveřici osob a až dvě tuny nákladu.

Velké přistávací moduly, jako je tento, by mohly být využity také k nalezení ledu na povrchu Měsíce a jeho transport pro potřeby stanice. Led z Měsíce lze totiž využít například k výrobě vodíkového paliva nebo jako zdroj pitné vody. Stejně tak by mohl být modul použit k transportu zařízení až k okraji naší Sluneční soustavy. Dále čtěte: (Obrovské množství odpadu na oběžné dráze bude možná brzy minulostí)

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod