Americká společnost představila nedílnou součást budoucí vesmírné základny Deep Space Gateway

Lunární modul navrhla společnost na zakázku NASA
 Technologie 
08. října 2018 12:18 / Internet
  1   0
Americká NASA stále vytváří plány na výstavbu vesmírné stanice nové generace s názvem Deep Space Gateway. Tato základna umístěná na oběžné dráze Měsíce bude sloužit jako přestupní stanice pro daleké lety. S NASA na projektu spolupracuje celá řada partnerů, mezi kterými je také Lockheed Martin, jenž představil návrh lunárního modulu nové generace.

Vesmírná stanice Deep Space Gateway na oběžné dráze Měsíce je jedním z projektů budoucnosti americké NASA. Společnosti, které s NASA spolupracují, nyní vyvíjejí technologie, které budou splňovat normy pro provoz na nové základně. Jedním z těchto zařízení je také lunární modul pro přepravu astronautů od společnosti Lockheed Martin.

Projekt Deep Space Gateway je podle odhadů stále několik let před zahájením, přesto technologické společnosti již nyní dodržují u vývoje nových zařízení přísná kritéria. Společnost Lockheed Martin je jedním z partnerů, které NASA přizvala do projektu výstavby a provozu své budoucí vesmírné stanice.

Deep Space Gateway je plánována vesmírná stanice v Cislunárním prostoru u Měsíce. Společný projekt NASA a Roskosmos má sloužit jako náhrada současné Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Cílem stanice je podílet se na přípravě pilotovaného letu na Mars, testování nových technologií a také zkoumat povrch Měsíce.

Kromě lunárního modulu, jehož návrh společnost představila, NASA požaduje vývoj dalšího přistávacího modulu pro odběr vzorků z povrchu Měsíce a jejich převoz na orbitální stanici Deep Space Gateway. Nový přistávací modul je navržen tak, aby z Měsíce na stanici dokázal přepravit čtveřici osob a až dvě tuny nákladu.

Velké přistávací moduly, jako je tento, by mohly být využity také k nalezení ledu na povrchu Měsíce a jeho transport pro potřeby stanice. Led z Měsíce lze totiž využít například k výrobě vodíkového paliva nebo jako zdroj pitné vody. Stejně tak by mohl být modul použit k transportu zařízení až k okraji naší Sluneční soustavy. Dále čtěte: (Obrovské množství odpadu na oběžné dráze bude možná brzy minulostí)

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hromadné vyhynutí mořských živočichů je na obzoru, voda okolo rovníku je příliš horká

Dům a zahrada

Pokud si chcete založit zahradní jezírko, dejte si pozor. Ryby z volné přírody do něj nesmí

Cestování

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Zavřít reklamu