Uživatelé Facebooku si pomocí nového nástroje mohou ověřit, zda jejich účet nebyl napaden hackery

 PC a Mobily 
14. října 2018 09:32 / Lukáš Bauer
  1
📷
1 fotografie v galerii
Hackeři mohli získat přístup k miliónům účtů Internet
Nedávno vydala společnost Facebook oznámení, ve kterém přiznala, že hackeři měli možnost získat citlivé informace přibližně 40 miliónů uživatelů. V souvislosti s tímto incidentem nyní Facebook vydal nástroj, pomocí kterého lze ověřit, zda váš účet byl napaden.

Společnost Facebook nedávno oznámila, že díky bezpečnostní chybě mohli hackeři získat přístup k účtům až 40 miliónů uživatelů po celém světě. Není zatím jasné, v kolika případech byly profily uživatelů zneužity k získání citlivých informací. V současné době probíhá vyšetřování.

Hackeři se do účtů mohli nabourat přes funkci „View as“, jež slouží k tomu, aby se uživatel mohl podívat na svůj profil očima ostatních uživatelů. Facebook nyní poskytl nástroj, s jehož pomocí si může uživatel ověřit, zda byl jeho účet napaden, či nikoliv. Nástroj je dostupný na této adrese: facebook.com/help/securitynotice.

Kvůli chybě ve funkci „View as“ byli hackeři schopni z profilů například číst telefonní čísla a další citlivá data, která uživatel s ostatními nesdílel. Pomocí skriptů mohli hackeři v první fázi útoku získat přístup k účtům přibližně 400 000 lidí. Použitím seznamů přátel z těchto počátečních 400 000 mohli dále zneužít až 40 miliónů účtů.

„Pracovali jsme nepřetržitě, abychom bezpečnostní problém identifikovali a odstranili. Ihned jsme také informovali uživatele, abychom jim poskytli co nejvíce informací o tom, jaká data mohli hackeři získat a jak zabránit dalšímu úniku,“ uvedl Guy Rosen, produktový ředitel Facebooku.

V současné době probíhá vyšetřování incidentu, na kterém Facebook spolupracuje s FBI. V dnešní době se nejedná rozhodně o ojedinělý incident. Nedostatečným zabezpečením každý den unikají obrovská množství dat a společnosti stále pracují na tom, aby hackerům v jejich aktivitách zabránily. Dále čtěte: (Vážná bezpečnostní díra Facebooku umožnila hackerům získat soukromá data miliónů uživatel).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum