Apple chystá nový telefon, který bude levnější verzí iPhone X

Nový smartphone bude „ořezanou“ verzí vlajkové lodi
 PC a Mobily 
26. ledna 2018 14:39 / Shutterstock
  1   0
Americká technologická společnost Apple chystá podle uznávaného analytika novou verzi telefonu iPhone. Model, který má zaplnit mezeru v produktové řadě, má být levnější verzí současného vrcholného modelu iPhone X.

Podle neoficiálních informací plánuje společnost Apple spustit výrobu nového smartphonu, který bude levnější verzí prodejně nepříliš úspěšného iPhone X. Novinka by tak měla postrádat některé funkce včetně bezdrátového dobíjení.

Informace o připravovaném modelu pocházejí od známého analytika Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities, který díky svým kontaktům na dodavatelský řetězec Apple již několikrát správně předpověděl budoucí strategii značky Apple.

Analytik Kuo se také domnívá, že Apple by měl ukončit výrobu model iPhoneX, který byl na trh uveden v minulém roce. Nový model je podle něj příliš drahý a prodeje jsou nižší, než jaké bylo původní očekávání. Případný pokus o jeho zlevnění se očekávat nedá, protože by to poškodilo image značky.

Novinka by se měla prodávat za cenu okolo 700 dolarů (14 400 korun). Aby se mohl nový model prodávat za tuto cenu, bude mít pravděpodobně hliníkové tělo, čímž se znemožní funkce bezdrátového dobíjení. Je také dost možné, že OLED displej nahradí LCD technologie, přičemž přítomna nebude pravděpodobně ani funkce 3D Touch.

Celkem by měly být nové modely tři, jak předpověděl Kuo již v minulosti. Dva z nich by měly být nezvyklé verze iPhone X. Oba telefony by také měly mít čtyři gigabajty operační paměti (Čtěte: Apple uvede tento rok na trh trojici nových iPhonů).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Sníh na teplé planetě. Na Plutu jsou zasněžené hory a vědci konečně ví proč

Dům a zahrada

Pokud máte doma děti a přemýšlíte, jak je zabavit, vyrobte si s nimi strašidelná zapichovátka do hlíny

Cestování

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Zavřít reklamu