Facebook přichází s velkými změnami. Co na uživatele čeká?

 PC a Mobily 
13. ledna 2018 08:55 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nejrozšířenější sociální síť Facebook slibuje řadu zásadních změn Internet
Největší sociální síť Facebook se podle jejího zakladatele Marka Zuckerberga vrací zpět ke svým kořenům a základní podstatě, kterou je spojování lidí. Uživatelé by například měli na svých účtech vidět mnohem méně reklamy a více příspěvků svých přátel.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg oznámil, že uživatelé v následujících měsících pocítí výrazné změny, které se budou týkat zejména zobrazování příspěvků na jejich účtech. Zaměřit se chce na „obnovení“ samotné podstaty sociální sítě, kterou je spojování lidí.

„Jednou z oblastí, na které budeme v roce 2018 pracovat, bude to, abychom zajistili, že čas, který všichni trávíme na Facebooku, bude opravdu dobře stráveným časem,“ napsal v úvodu svého oznámení Zuckerberg.

Není žádnou novinkou, že v poslední době začal na sociální síti Facebook dominovat reklamní obsah, tedy příspěvky nejrůznějších firem, médií a další komerční formy sdělení. Podle Zuckerberga ustoupila pravá podstata platformy, což jsou příspěvky rodiny a přátel, do pozadí a právě v tomto směru bude Facebook aplikovat zásadní změny.

„Některé zprávy pomáhají zahájit konverzaci o důležitých tématech. Naproti tomu sledování videí, čtení zpráv a příjem aktualit z nejrůznějších stránek se stalo pouhým pasivním zážitkem,“ uvedl dále Zuckerberg.

Společnost Facebook se k razantním změnám odhodlala na základě řady studií, které prokázaly, že kontakty s lidmi mají mnohem pozitivnější vliv na duševní pohodu uživatelů než pasivní sledování příspěvků stránek. Sledování videí je sice zábavné, ale podle studií nepřináší uživatelům očekávaný zážitek.

Zuckerberg také uvedl, že si je dobře vědom toho, že po změnách budou lidé na sociální síti trávit méně času, který podle něj bude mnohem kvalitněji stráveným časem, než je tomu nyní.

Facebook je celosvětově nejoblíbenější sociální sítí. Podle společnosti má k dnešnímu dni Facebook více než dvě miliardy uživatelů. Internetový gigant v roce 2014 koupil také populární aplikaci pro komunikaci Whatsapp, která nedávno oznámila ukončení podpory pro některé typy smartphonů (čtěte: Populární aplikace Whatsapp již brzy přestane fungovat na některých typech telefonů).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Kostka se vrací na televizní obrazovku

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte