Rusové tvrdí, že jejich základnu v Sýrii napadl roj dronů. Zneškodnili je speciální puškou

K ruské základně v Sýrii se blížilo třináct malých vzdušných objektů
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Vojenství 
12. ledna 2018 12:54 / Internet
  0   1
Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že jejich základnu v Sýrii napadla letka třinácti útočných dronů. Tři z nich Rusové údajně ovládli pomocí elektronických zbraní, tři drony explodovaly při kontaktu se zemí a zbylých sedm sestřelili raketami.

Od doby, kdy technologie dronů zaznamenala značný pokrok a technologie se stala dostupná široké veřejnosti, bezpečnostní odborníci varovali před hromadným útokem těchto bezpilotních strojů.

Nyní se zdá, že tyto obavy se staly realitou. Ruské ministerstvo obrany totiž tvrdí, že ruská základna v Sýrii byla v minulém týdnu napadena letkou technologicky vyspělých dronů. Pokud jsou tyto zprávy pravdivé, jednalo by se o první koordinovaný útok většího množství bezpilotních strojů v historii.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že na letecké základně Khmeimim a námořním zařízení Tartus ruské armádní jednotky úspěšně odvrátily teroristický útok s masivním použitím bezpilotních vzdušných dronů. K incidentu mělo dojít minulý pátek ve večerních hodinách.

Poté co letecká obrana odhalila 13 neidentifikovaných malých vzdušných cílů přibližujících se k ruským vojenským základnám, byla zahájena akce k jejich eliminaci. Šest dronů zneškodnili Rusové pomocí speciální elektromagnetické pušky a zbylých sedm bylo sestřeleno pomocí raket Pantsir-S. Více o nové hi-tech zbrani na likvidaci dronů se dočtete v tomto článku.

Podle informací z ruských zdrojů se incident obešel bez ztrát na životech. Následná analýza dronů, které se pomocí elektromagnetické zbraně podařilo přivést nepoškozené na zem, odhalila, že letouny byly vybaveny silnými výbušninami a mohli být navedeny na cíl ze vzdálenosti až 50 kilometrů.

Rusové zároveň tvrdí, že technologie byla na místní povstalecké skupiny příliš pokročilá a uvedli, že by mohly být amerického původu, což Pentagon razantně odmítl. Každopádně je jasné, že válečné zóny čelí novým hrozbám, na které je potřeba reagovat.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu