Těžké stavební stroje nemusí sloužit jen na stavbách. V Argentině použili bagr k záchraně velryby

 Technologie 
10. října 2018 11:39 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Záchranáři využili těžký stavební stroj pro záchranu mnohatunové velryby Internet
Keporkak, který uvízl na břehu Argentiny, byl zachráněn týmem odhodlaných záchránářů. Záchrana sedmitunové velryby zaměstnala třicetičlenný tým lidí na několik hodin. Po několika neúspěšných pokusech byl povolán těžký bagr z nedaleké stavby. Teprve ten dokázal velrybu vráti zpět do moře.

Na pláži u argentiských břehů uvízl sedmitunový keporkak, který byl odsouzen k záhubě. Všimlo si ho však několik lidí a zavolali záchranáře, kteří okamžitě začali pracovat na jeho záchraně. Do záchranných prací se kromě třiceti lidí zapojil také bagr. Záchrana velryby zabrala týmu téměř dva dny.

Ohlášení vyplavené velryby přijali záchranáři v sobotu dopoledne a ihned začali s přípravami na její záchranu. Vzhledem k obrovské váze tohoto kytovce se jeho záchrana protáhla až do nedělního odpoledne, kdy ho zpět do moře dostal těžký stavební stroj, který byl dovezen z nedaleké stavby.

Do akce se zapojila také skupina dobrovolníků z řad pobřežní hlídky, civilní obrany a podmořského parku Marino Mundo. Povolání bagru však předcházelo několik neúspěšných pokusů dostat keporkaka na moře.

Podle informací z místa bylo zvíře vysílené a i když bylo zataženo do hlubších vod, nehýbalo se. Přivolaný veterinář však nevyhodnotil zdravotní stav kytovce za takový, aby byly záchranné práce ukončeny. Velrybu celou dobu polévali vodou, aby se na horkém slunci nepřehřívala.

Těžká technika byla povolána v neděli ráno, kdy byly prakticky vyčerpány všechny naděje. Bagr nejprve keporkaka dostal do bezpečné vzdálenosti, ale díky táhlým mělčinám nebylo zvíře schopné plavat, a proto byl dále odtažen lodí. Po chvíli v hlubších vodách velryba nabrala sílu a dále se už pohybovala svépomocí. Dále čtěte: (U ostrova v Pacifiku dosedl Boing 737 na hladinu. Cestující prožili noční můru).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít