Světovým ženským autem roku 2022 byl zvolen nový Peugeot 308

 Auto-Moto 
24. března 2022 10:35 / Ema Maxová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Titul mohou používat obě verze karoserie: hatchback i kombík Peugeot
Ach jo, ženská za volantem! Ženy patří do kuchyně… tato a četná další klišé zazněla v minulosti na adresu spojení žena – automobil. Naštěstí už se svět posunul o pořádný kus dál a uvedené výroky patří do propadliště dějin. Dnes jsou totiž ženy v automobilovém průmyslu jak veleváženými klientkami, tak uznávanými odbornicemi v mnoha odvětvích.

Motoristické novinářky najdete i v řadě světových médií zvučných jmen. A právě tyto ženy každoročně rozhodují o tom, který nový model se pochlubí titulem Women Worldwide Car of The Year, neboli Světové ženské auto roku. Jedná se o vysoce prestižní ocenění. Uděluje se už 12 let a mnoho automobilek si na něj dělá zálusk. Mezi nimi i francouzská značka Peugeot. Ta totiž ještě nikdy v této soutěži absolutní vítězství nezískala. Až letos. Její nový model Peugeot 308 porazil všech 64 konkurentů a stal se Women Worldwide Car of The Year 2022.

O titul Světové ženské auto roku se soutěží ve dvou kolech. První kolo končí zvolením vítězů každé z šesti kategorií. Peugeot 308 tak byl 14. února portou vyhlášen „Městským autem roku 2022“. Poté byl Peugeot 308 z těchto šesti finalistů zvolen absolutním vítězem soutěže „Women’s World Car of the Year“ a získal tak vytoužený triumf. Titulem byly oceněny obě verze karoserie nového modelu Peugeot 308: hatchback i SW.

Peugeot 308 v premiéře uvedl nový znak značky. Silnými stránkami vozu jsou zejména design, moderní technologie a široká nabídka účinných motorů. Zákazníci si mohou vybrat mezi plug-in hybridním, benzinovým, dieselovým a brzy i plně elektrickým pohonem. Nový model 308 ztělesňuje hodnoty značky Peugeot: perfektní vzhled, dokonalost a emoce. Od uvedení na trh na konci roku 2021 bylo v Evropě zaregistrováno více než 65 000 objednávek, z toho 23 % v plug-in hybridní verzi. Nový Peugeot 308 je tak už nyní bestsellerem.

Nový Peugeot 308 je prvním modelem značky, který získal ocenění „Women’s World Car of the Year“ od roku 2009, kdy tato trofej vznikla. Nicméně vítězství v kategoriích si v minulých letech připsaly i další vozy: v roce 2017 zvítězil model Peugeot 3008 v kategorii SUV a v roce 2021 modely Peugeot 208 a 2008 v kategoriích městských vozů a městských SUV.

WWCOTY je od svého založení v roce 2009 jedinou automobilovou cenou na světě, kterou udělují výhradně automobilové novinářky. Kritéria hlasování jsou stejná jako ta, kterými se řídí každý řidič při výběru vozu. Nejde o výběr „ženského auta“. Při hlasování se mimo jiné zohledňují aspekty jako bezpečnost, kvalita, cena, design, intuitivní řízení a ekologická účinnost. 

V porotě jsou zastoupeny tyto země: Nový Zéland, Španělsko, Rakousko, Dubaj, Rusko, Brazílie, Japonsko, Kypr, Itálie, Finsko, USA, Německo, Portugalsko, Argentina, Mexiko, Jihoafrická republika, Kanada, Vietnam, Irsko, Estonsko, Izrael, Chile, Anglie, Řecko, Kolumbie, Austrálie, Nizozemsko, Indie, Dánsko, Kostarika, Portoriko, Česká republika, Ekvádor, Francie, Peru a Čína.

Zdroj: Peugeot.

Témata: auto, moto, model, Peugeot
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít