Elektrická motorka s obrovským dojezdem. Podívejte se na Delfast

Tato konstrukčně jednoduchá motorka dokáže, co se ujeté vzdálenosti týče, opravdový zázrak
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
07. října 2017 15:25 / Internet
  10   10
Technologie elektrických motocyků není úplně nová, a již v minulosti se objevilo několik povedených kousků. Všechny tyto motorky měly však jeden problém - krátký dojezd.

Pro pohodlné a bezstarostné cestování je schopnost motocyklu, zůstat co nejdéle v provozu jednou z nejdůležitějších vlastností. Nová motorka s názvem Delfast toto kritérium splňuje do puntíku.

Vývojový tým Ukrajiny od roku 2015 usilovně pracuje na vyřešení této otázky a nelze říci, že by se pouze posunuli dále, oni tento problém totiž vyřešili. Vyvinuli totiž motocykl, který může bez problémů svým dojezdem konkurovat dnešním nejmodernějším elektrickým vozům, které však mají obrovské bateriové články.

Na tomto motocyklu totiž můžete ujet neuvěřitelných 400 kilometrů na jediné nabití při maximální rychlosti kolem 60 km/h. Při předpokládaném využití tohoto motocyklu, tedy pro přejíždění na menší vzdálenosti je jeho dojezd téměř „nekonečný“. Motorka je navíc plně automatická, takže nevyžaduje žádné řazení a jezdec tak pouze přidává plyn, nebo brzdí.

Technologie tohoto motocyklu je i přes jednoduchý vzhled opravdu hi–tech. Je vybaven inteligentní baterii, která vydrží až tři tisíce nabíjecích cyklů s technologií obnovy energie. Na velké obrazovce může řidič sledovat všechny důležité jízdní údaje a také samozřejmě rychlost. Motocykl je rovněž vybaven konektivitou bluetooth pro připojení mobilního telefonu a dalších zařízení.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Dům a zahrada

Vana v novém kabátě dodá koupelně nový šmrnc. Existuje mnoho možností, jak ji udělat pěknější

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu