V dnešní dopravní džungli ji potřebuje každý řidič! Co vše by měla umět moderní autokamera?

Má vaše autokamera dostatečně velký úhel záznamu?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
26. září 2017 14:38 / arcvhiv
  0   0
Žijeme ve světě všudypřítomných kamer a digitálních fotoaparátů. Jsou dnes všude – v mobilech, na ulicích, v dronech poletujících za okny, lidé s nimi jezdí na kole do práce a vůbec, dělají i věci dříve nezvyklé.

To, že hlídají kamery pořádek v obchodech, to není nic neobvyklého, ale díky jejich stále rostoucí oblibě dnes hlídají i v autech (slouží též jako důkaz, kdo do koho vrazil, ochraňují před zloději, ale i před tím, aby vám neuniklo okolo něco důležitého - třeba takový meteor, tornádo, atd.).

A co by měla umět taková moderní autokamera?

1. Napájení – vyžaduje většinou výhradně 12 V (nejideálnější asi skrze cigaretový zapalovač). Většina z autokamer disponuje i záložní baterií, takže je určitě dobré tento parametr sledovat, pokud je to pro vás důležitý faktor. Nemluvě o tom, jak je to užitečné tehdy, když chcete s kamerou vyrazit i mimo auto.

2. Stálé nahrávání – je fajn mít autokameru, co si sama hlídá a podporuje režim pomalého přepisování starých dat (nejdříve přepíše nejstarší záznam atd., a to i bez vaší intervence).

3. Nahrávání nehod – většinou bývá spuštěno detektorem G přetížení.

4. Stálé nahrávání i bez autobaterie – čím větší akumulátor v kamerce, tím lépe…

5. Rozumně velký úhel záznamu – proč se spokojovat s kamerou s 90° záběru, když můžete mít 120-140°, že ano anebo dokonce i 160-170°?

6. Denní i noční režim – nahrávání v noci může mít u podezřele levných modelů určitá negativa.

7. MicroSD slot – většina dobrých prodejců kamer ke svým modelům přibaluje i velmi solidní modely microSDHC/XC karet.

8. GPS tagování – velmi užitečné tehdy, když máte u určitého záznamu jak GPS polohu, tak i přesné datum. Policie (a ani my) si lepší důkaz dnes prostě neumíme představit.

9. Nahrávání ve dvou kanálech – pakliže máte v plánu používat dopřednou i zadní kamerku, musíte si pořídit takový model, co to podporuje (to celkem logicky přidá na ceně a kabelech, pokud to nefunguje přes Wi-Fi). Vše se nicméně dost liší podle výrobce a konkrétní produktové řady. Některé mají další kamerku za extra příplatek, ovšem jiný zase již za 200 USD nabízí kamery jak přední, tak i zadní.

Petr Hájek | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Meteorit, který dopadl do oblasti Michiganu, obsahuje mimozemské organické sloučeniny

Dům a zahrada

Připravte své radiátory na zimu. Důležité je správné odvzdušnění

Cestování

Opravdový poklad mezi ostrovy. Na návštěvu bez povolení ale zapomeňte

Zavřít reklamu