Znovuzrození: Výrobce sportovních vozů TVR představil nový Griffith

Automobilka TVR je po řadě problémů zpět
📷
Dalších 16 fotografií v galerii
 Auto-Moto 
18. září 2017 08:45 / TVR
  0   0
Britský výrobce sportovních automobilů TVR je zpět. Nedávno totiž na Goodwood Revival představil nový model Griffith s pěti sty koňmi pod kapotou. Název vozu, který se začně vyrábět v příštím roce odkazuje na model z roku 1991, který taktéž nesl tento název.

Šéf TVR Les Edgar představil na autosalonu Goodwood Revival novinku jménem Griffith jehož název již výrobce použil na svůj model z roku 1991. Edgar o novém voze hovořil jako o nové éře automobilky s nebývalou úrovní praktičnosti, sofistikovanosti a komfortu a zároveň potvrdil úmysl společnosti navrátit se k závodům.

Nový Griffith měří 4314 mm na délku, 1850 mm na šířku a 1239 mm na výšku což jsou přibližně rozměry Aston Martin V8 Vantage, ale zároveň je kompaktnější než Porsche 911. Na rozdíl od všech jeho konkurentů je však Griffith postaven na uhlíkovém kompozitním rámu.

Sportovní vůz je poháněn motorem Cosworth V8 o objemu rovných 5 l, který dodává výkon 500 koní přenášený šestistupňovou manuální převodovkou na zadní nápravu. Griffith s touto pohonnou jednotkou zrychlí z 0 na 100 km/h pod čtyři vteřiny a ručička tachometru se zastaví na hodnotě 322 km/h.

Vzhledem k tomu, že motor je umístěn za přední nápravou, vozidlo má ideální poměr rozložení hmotnosti 50:50. Griffith má také dvojité vidlicové zavěšení kol s nastavitelnými tlumiči vpředu i vzadu.

Místo divokých aerodynamických prvků jako je zadní křídlo, společnost TVR využila zajímavým způsobem přízemního aerodynamického efektu. Ten využívá pomocí dokonale ploché podlahy, která pomáhá vytvářet dostatečný přítlak ve vyšších rychlostech.

Pro další zvýšení agility jsou v zadní části upevněny větší a širší 20 palcová kola, než vpředu, kde jsou pouze devatenácti palcové ráfky. TVR také tvrdí, že Griffith bude mít řadu inteligentních elektronických systémů usnadňující jeho řízení, jako například ABS a regulovatelnou trakci.

TVR uvedla, že první vozy budou nést název Launch Editions. Speciální edice bude mimo jiné disponovat koženým interiérem. Do výroby se nový model dostane již v příštím roce.

 

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Dům a zahrada

Živý plot vám dokáže zajistit opravdu krásné soukromí. Ne každá dřevina se na něj ale hodí

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Zavřít reklamu