Znovuzrození: Výrobce sportovních vozů TVR představil nový Griffith

 Auto-Moto 
18. září 2017 08:45 / Lukáš Bauer
  0   0
📷
17 fotografií v galerii
Automobilka TVR je po řadě problémů zpět TVR
Britský výrobce sportovních automobilů TVR je zpět. Nedávno totiž na Goodwood Revival představil nový model Griffith s pěti sty koňmi pod kapotou. Název vozu, který se začně vyrábět v příštím roce odkazuje na model z roku 1991, který taktéž nesl tento název.

Šéf TVR Les Edgar představil na autosalonu Goodwood Revival novinku jménem Griffith jehož název již výrobce použil na svůj model z roku 1991. Edgar o novém voze hovořil jako o nové éře automobilky s nebývalou úrovní praktičnosti, sofistikovanosti a komfortu a zároveň potvrdil úmysl společnosti navrátit se k závodům.

Nový Griffith měří 4314 mm na délku, 1850 mm na šířku a 1239 mm na výšku což jsou přibližně rozměry Aston Martin V8 Vantage, ale zároveň je kompaktnější než Porsche 911. Na rozdíl od všech jeho konkurentů je však Griffith postaven na uhlíkovém kompozitním rámu.

Sportovní vůz je poháněn motorem Cosworth V8 o objemu rovných 5 l, který dodává výkon 500 koní přenášený šestistupňovou manuální převodovkou na zadní nápravu. Griffith s touto pohonnou jednotkou zrychlí z 0 na 100 km/h pod čtyři vteřiny a ručička tachometru se zastaví na hodnotě 322 km/h.

Vzhledem k tomu, že motor je umístěn za přední nápravou, vozidlo má ideální poměr rozložení hmotnosti 50:50. Griffith má také dvojité vidlicové zavěšení kol s nastavitelnými tlumiči vpředu i vzadu.

Místo divokých aerodynamických prvků jako je zadní křídlo, společnost TVR využila zajímavým způsobem přízemního aerodynamického efektu. Ten využívá pomocí dokonale ploché podlahy, která pomáhá vytvářet dostatečný přítlak ve vyšších rychlostech.

Pro další zvýšení agility jsou v zadní části upevněny větší a širší 20 palcová kola, než vpředu, kde jsou pouze devatenácti palcové ráfky. TVR také tvrdí, že Griffith bude mít řadu inteligentních elektronických systémů usnadňující jeho řízení, jako například ABS a regulovatelnou trakci.

TVR uvedla, že první vozy budou nést název Launch Editions. Speciální edice bude mimo jiné disponovat koženým interiérem. Do výroby se nový model dostane již v příštím roce.

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Pokud chcete zhubnout a posílit své zdraví, neměl by vaši pozornosti uniknout jeden druh čaje

Tech

Rozbitý ruský špionážní satelit spadl na americké území

Zavřít reklamu