Skandál s emisemi nekončí? Problémy má i Mercedes-Benz

Potíže s emisemi má mít i výrobce automobilů Mercedes
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
14. června 2018 09:09 / Pixabay
  0   0
Zdá se, že skandál s emisemi automobilů nekončí. Již počátkem tohoto roku oznámily americké úřady, že mimo Volkswagenu jsou i vozy Mercedes-Benz vybaveny softwarem, který jim mohl pomáhat úspěšně absolvovat emisní testy.

Německý týdeník Bild am Sonntag v únoru tohoto roku napsal, že vyšetřovatelé v USA odhalili u vozů Mercedes některé softwarové funkce, které jim pomohly úspěšně projít emisními testy. Týdeník připomněl i vyjádření techniků Daimleru, kteří v mailech na problém upozorňovali a zpochybňovali legálnost těchto funkcí.                        

A nyní se podezření potvrzuje. Německé ministerstvo dopravy počátkem tohoto týdne oznámilo, že téměř 800 tisíc evropských automobilů Mercedes-Benz je vybaveno nepřípustným softwarem pro regulaci emisí. Německé úřady vydaly nařízení, na základě kterého musela firma svolat ke kontrole více než šest tisíc dodávkových vozů Mercedes Vito.

A ukazuje se, že problematický software se týká i dalších vozů této firmy, zejména modelů GLC 220d a C 220d. S novým elektroautomobilem značky Porsche se můžete seznámit v tomto článku.

Mercedes-Benz má pochopitelně své zastoupení a prodejce i v České republice. V loňském roce našlo u nás své majitele 8 500 automobilů této značky. Je tedy více než pravděpodobné, že problémy s nepovoleným softwarem se dotknou i tuzemských majitelů vozů Mercedes.

Současně se v souvislosti s emisním skandálem Volkswagenu a nyní i Daimleru naskýtá otázka, zda současně nařizované emisní normy nejsou tak trochu z oblasti sci-fi a zda je vůbec lze ekonomicky přijatelným způsobem splňovat.

Karel Kovka | inStory.cz
Kam dál?
Značka Hyundai představila koncept nového SUV
Elektrický automobil neboli elektromobil
NASA chce létající taxi dostat do amerických velkoměst. Začínat se bude na zelené louce
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nejničivější erupce v dějinách Evropy. Supervulkán je v kritickém stádiu

Dům a zahrada

Jak vyčistit ucpaný odpad? Jde to i bez chemie

Cestování

Aktivní dovolená v italských Alpách vás dostane

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn