خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Automobilka Porsche odhalila název svého nového elektrického vozu • Tech / inStory.cz
 

Automobilka Porsche odhalila název svého nového elektrického vozu

Elektromobil Porsche Taycan bude disponovat nejmodernějších technologií elektrických vozů
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
10. června 2018 09:38 / Internet
  0   0
Výrobce legendárních sportovních vozů Porsche poprvé představil název svého elektrického vozu. Vůz byl pojmenován Taycan a jeho název představil při výročí automobilky ředitel Porsche Oliver Blume.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Generální ředitel společnosti Porsche Oliver Blume při příležitosti 70. výročí automobilky oznámil, že nové elektrické vozidlo se bude jmenovat Taycan. Do této chvíle bylo známo pouze pod názvem Mission E.

V roce 2015 se německá automobilka veřejně zavázala dotáhnout svůj koncept elektrického vozu do sériové výroby. Projekt dostal název Mission E a v roce 2020 by vozidlo mělo být uvedeno na trh.

Taycan bude jezdit na zakázkové platformě s názvem J1 s velkým prostorem v podlaze pro jeho silnou lithium-iontovou baterii. Taycan bude také k dispozici v několika variantách. Výkony jednotlivých konfigurací vozu by měly dosahovat hodnot 402 koní, 536 koní a nejsilnější verze dokonce 670 koní.

Porsche je jedním z nejambicióznějších hráčů, který by mohl překonat úspěch Tesly. Zatímco Elon Musk nabízí nabíjecí stanice na 480 voltů, Porsche pracuje na 800V infrastruktuře pro dobíjení Taycanu a jeho elektrické nástupce. Díky tomu může automobil bez problému ujet 400 kilometrů na pouhých 15 minut nabíjení.

Další německá automobilka už také začala pracovat na svém elektrickém luxusním voze. Audi nedávno představilo první skicu svého nového elektromobilu (čtěte: Audi příští rok vytvoří vážnou konkurenci Tesla Model S. Zveřejnilo první skicu).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Kam dál?
Škodovka představí elektrický koncept s autonomním řízením
Klimatizace v autě a její servis
Brno dostane nové trolejbusy, které umí jezdit i bez trolejí!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak to ve skutečnosti bylo s pásem cudnosti? Největší mýty, kterým lidé stále věří

Dům a zahrada

Co je potřeba udělat v kuchyni, než vybalíte po stěhování

Cestování

Nekonečná měsíční krajina nabízí krásy, které nikde jinde nespatříte