Toto ruské monstrum se dostane téměř všude. Umí dokonce i plavat

 Auto-Moto 
05. června 2018 09:12 / Lukáš Bauer
  0
📷
3 fotografie v galerii
Automobil má řiditelných všech osm kol Internet
V Rusku si s designem nikdy hlavu příliš nelámali a vzniklo zde opravdu mnoho ošklivých vozů. Do jejich řad se před několika lety přidal také Avtoros Shaman 8x8, který má ovšem velice zajímavé schopnosti v terénu. Tento civilní tank se dostane i do toho nejtěžšího terénu.

Stroje ruské výroby mají většinou společnou jednu veličinu - velikost, což potvrzuje i obří teréní vozidlo Avtoros Shaman 8x8 All-Terrain Vehicle, které je, jak vyplývá z jeho názvu, schopno projet takřka každým typem terénu. Nezastaví ho dokonce ani hluboký sníh nebo voda, dokáže totiž plavat.

Vozidlo Avtoros Shaman 8x8 All-Terrain Vehicle je nevhodné snad jen do města, ale ve chvíli, kdy sjede ze silnice, stává se z něj nelítostný dravec. Tento obojvživelný vůz je poháněn třílitrovým motorem Iveco, který pohání všech osm kol.

Tři metry vysoký vůz s téměř šesti metry na délku a šířkou 2,5 m je opravdový velikán mezi teréními automobily a svěle se hodí do divokých oblastí Sibiře a podobných špatně dostupných konců světa.

Velice zajímavá je také konstrukce vozu. Teréňák je navzdory rozměrům a hmotnosti 2,5 tuny velmi snadno řiditelný. Shaman se totiž dokáže pohybovat ve třech různých režimech. Na silnici zatáčí pouze přední dvojicí náprav, v režim Off-Road začne systém natáčet i zadní kola. Natáčí je proti těm předním, takže se auto otočí na velmi malém prostoru.

Třetím a také nejzajímavějším režimem je takzvaný Crab Mode, kdy se všech osm kol otočí stejným směrem a auto se začne pohybovat bokem. A jelikož se jedná o obojživelné vozidlo, schopnost plavat je samozřejmostí. (čtěte: Tohle ruské monstrum nezná slovo překážka! Původně převáželo kosmonauty, nyní ho čeká nový osud).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít