Auto roku 2020 zná své finálové vozy. Evropské i české poroty se shodly jen na jediném modelu

 Auto-Moto 
02. prosince 2019 07:00 / Ema Maxová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Poroty vybraly finálové vozy Car of the year
Volba auta roku je oblíbenou aktivitou v mnoha zemích. Setkáte se tak například s Autem roku Španělska, Dánska, Slovenska atd. Volí se samozřejmě i Auto roku v České republice. Mnohem větší význam má ovšem Car of the Year, neboli Evropské auto roku. Pojďme se na národní i mezinárodní volbu podívat blíže.

Auto roku v České republice volí porota složená z 35 specializovaných motoristických novinářů. Porotci posuzují a testují všechny nanominované vozy, které splňují podmínky nominace, mimo jiné musí být v letošním roce uvedeny na český trh. Následně porotci vyberou pět finalistů, mezi nimiž se rozhoduje o vítězi. Letošní seznam finálových vozů ovšem výjimečně obsahuje šest položek, neboť dva automobily získaly stejný počet bodů. Vozy, které se do finále Auto roku 2020 v České republice dostaly, najdete zde: 

Anketa Car of the Year, neboli Evropské auto roku, vznikla už v roce 1964. Porotu tvoří 60 automobilových novinářů z 23 evropských zemí. Českou republiku zde reprezentuje jediný porotce – novinář Jiří Duchoň. Cena Car of the Year je považována za neprestižnější ocenění v automobilovém průmyslu. Volí se ze všech nových vozů uvedených na trh, aniž by vozy nominovaly automobilky. Do finále postupuje 7 vozů a vítěz je pak vyhlášen první den ženevského autosalonu. Car of they Year 2020 bude tedy oznámen 2. března 2020. Evropská porota poslala do finále vozy. 

Porovnáte-li oba seznamy finalistů, zjistíte, že mají jediného společného jmenovatele. Čeští a evropští porotci se shodli na jednom jediném voze, který se objevil na obou seznamech finalistů. Tímto všeumělem, který se jako jediný uměl zalíbit všem a získal si přízeň mezinárodní novinářské obce, je nový Peugeot 208. 

Není se co divit, nový Peugeot 208 totiž opravdu vyčnívá ze svého segmentu. Už od svého uvedení na evropský trh je k dispozici v elektrických, benzínových i naftových verzích. Má je propracovaný a dynamický design. Je vybaven nejmodernějšími technologiemi, mezi nimiž dominuje Peugeot i-Cockpit ® 3D (kombinace vyvýšeného přístrojového panelu, kompaktního volantu a dotykového displeje). Za pozornost stojí také rozsáhlá nabídka asistenčních systémů na úrovni vyšších segmentů. Nový Peugeot 208 má evidentně vše potřebné k tomu, aby značce Peugeot zajistil šestý titul Car of the Year v její historii či druhý titul Auto roku v České republice. Výsledek se dozvíme už na začátku příštího roku.

Témata: Auto roku, auto, moto
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?