Společnost Apple po jednání s Ruskem upravila mapy. Údajně porušovaly ruské zákony

 PC a Mobily 
28. listopadu 2019 09:23 / Lukáš Bauer
  0
📷
3 fotografie v galerii
Společnost Apple přiznala na ruském území Krym Rusku Depositphotos
Nedávno společnost Apple upravila svou aplikaci mapy tak, aby v případě využití na ruském území zobrazovala Krym jako součást Ruské federace. Stalo se tak po jednání ruských zastupitelů se zástupci společnosti Apple.

Mapy společnosti Apple využívají denně miliony uživatelů, z nichž velkou část tvoří také ruští občané. Zástupcům Ruska se ale nelíbilo, že mapy údajně porušují ruské zákony a zobrazují anektovaný Krymský poloostrov jako součást Ukrajiny.

Společnost tedy aplikaci upravila tak, aby při využití na ruském území zobrazovala poloostrov Krym jako součást Ruska.

Rusové obsadili Krym v roce 2014 během nepokojů na Ukrajině a svržení tehdejšího ruského prezidenta. Anexi Krymu dodnes tvrdě odsuzuje většina západních států včetně dotčené Ukrajiny.

Pokud tak například občan Ruska vyhledá v mapách od Apple krymské město Simferopol, aplikace mu zobrazí „Simferopol, Krym, Rusko“. Pokud však stejné město vyhledá někdo například v Evropě, aplikace zobrazí pouze název města.

Evropská unie a Spojené státy neuznávají Krym jako ruské území a v reakci na anexi uvalili oba aktéři na Rusko rozsáhlé ekonomické a jiné sankce. Ke změnám v aplikace došlo nespíš po setkání zástupců Apple s předsedou bezpečnostního a protikorupčního výboru ruské Státní dumy Vasilijem Piskarjovem. Dále čtěte: S novou aplikací od Applu už nemusíte ani do krámu.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod