S novou aplikací od Applu už nemusíte ani do krámu

 PC a Mobily 
23. května 2018 10:27 / Karel Kovka
  0
📷
2 fotografie v galerii
S novou aplikací už ani nebudete muset navštívit prodejnu Shutterstock
Bez mobilního telefonu si už mnozí z nás neumí život ani představit. Množství nejrůznějších aplikací nám pomáhá v každodenním životě a mnohé záležitosti si tak obstaráme pouhým kliknutím. A vývoj dalších a dalších se nezastavuje.

Potřebujete si pořídit nový nábytek, případně již zařízený byt „dozařídit“ a nejste si jisti, zda se vybraný kus bude do bytu hodit? Pak budete moci použít novou aplikaci, kterou Ikea ve spolupráci a Applem vyvíjí.

Namísto návštěvy prodejny si stačí vybrat produkt a pomocí mobilu si vyzkoušet jeho umístění kdekoliv v bytě. Pokud bude vyhovovat, stačí si ho objednat. Už se nebudete muset spoléhat pouze na vlastní představivost nebo zručnost architekta. Apple a Ikea pracují na novém konceptu využití virtuální reality. Díky němu si budete moci vyzkoušet nové kusy nábytku nebo doplňků do domácnosti, aniž jste navštívili prodejnu a strávili v ní mnohdy i několik hodin. 

V připravované aplikaci stačí si vybrat konkrétní produkt a fotoaparát mobilu namířit na místo, kde by se mohl nacházet. Na displeji se následně objeví trojrozměrný produkt a zákazník tak získá přesnou představu o tom, zda je to ta správná volba. Pokud ano, prostřednictvím aplikace si ho bude moci i objednat a následně v prodejně vyzvednout nebo nechat doručit přímo domů. S novou aplikací pro majitele smartphonů s Androidem se můžete seznámit v tomto článku

Aplikace by měla proporčně a na milimetry přesně přepočítávat velikost nábytku k aktuální velikosti pokoje nebo jiného objektu, na který bude nábytek nebo doplněk umístěn. Ikea předpokládá, že v době představení aplikace by se v ní mělo nacházet přibližně 500 až 600 produktů.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Nejlepší ekologické triky v kuchyni zvládaly naše babičky, dnes je používají i mladí kuchaři. Udělejte...

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum